Створення мережі регіональних партнерів Проекту «Голос жінок і лідерство – Україна»

Мета конкурсу
обрати 24 регіональних партнери (по одній партнерській організації в області), які допоможуть забезпечити участь жінок і жіночих організацій з усіх областей України в ініціативах проекту.
Про конкурс
Український жіночий фонд оголошує конкурс грантів для створення мережі регіональних партнерів Проекту «Голос жінок і лідерство – Україна»
Кінцевий термін
15 січня 2020
 

Назва конкурсу: Створення мережі регіональних партнерів Проекту «Голос жінок і лідерство – Україна».

Дата оголошення: 5 грудня 2019

Кінцевий термін подання пропозицій: 15 січня 2020 року до 18:00  

Про Проект:

Український Жіночий Фонд (УЖФ) за підтримки Уряду Канади реалізовує Проект «Голос жінок і лідерство – Україна», що має на меті змінити на краще ситуацію з правами жінок і дівчат в Україні, а також сприяти просуванню гендерної рівності через підтримку жіночого/феміністичного руху.

«Голос жінок і лідерство – Україна» впроваджується у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» та громадською організацією «Ла-Страда Україна».

Основні завдання проекту:

Завдання 1: Підтримка жіночих громадських організацій, особливо тих, які представляють інтереси вразливих жінок і дівчат та таких, що стикаються з множинною дискримінацією, у феміністичному організаційному розвитку та досягненні сталих результатів.

Завдання 2: Підвищення ефективності жіночих громадських організацій в адвокації, а також розробці та впровадженні локальних, місцевих і національних ініціатив, спрямованих на захист прав жінок та просування гендерної рівності.

Завдання 3: Посилення національних та місцевих жіночих мереж, коаліцій і платформ, які впливатимуть на запровадження гендерно-чутливих змін та впровадження гендерно-чутливої політики в Україні.

 «Голос жінок і лідерство – Україна» поєднує допомогу в посиленні оргспроможності жіночих організацій, грантове фінансування (включаючи багаторічні гранти, гранти швидкого реагування, гранти для посилення оргспроможності, стартові гранти, гранти для посилення мереж та альянсів) та іншу стратегічну підтримку жіночим організаціям, коаліціям та активісткам. Ця підтримка спирається на потреби самих організацій та їхніх цільових аудиторій, та включає такі заходи, як навчання, наставництво, підтримка адвокаційних кампаній, обмін досвідом та координація між жіночими організаціями.

Важливим для проекту «Голос жінок і лідерство – Україна» є врахування інтересів різних категорій жінок і дівчат, включаючи внутрішньо переміщених осіб, жінок з інвалідністю, ромських жінок та жінок з інших національних меншин, жінок з різною сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю, малозабезпечених або ж дискримінованих жінок, молодих жінок і жінок похилого віку.

Проект залучає як діючі, так і новостворені жіночі організації, підтримуючи їх у створенні і розбудові об’єднань для відповідей на поточні і нові виклики.

Проект реалізується у всіх регіонах України.

Мета конкурсу – обрати 24 регіональних партнери (по одній партнерській організації в області), які допоможуть забезпечити участь жінок і жіночих організацій з усіх областей України в ініціативах проекту, а також підтримати залучення віддалених регіонів та недостатньо охоплених територій України.

Роль регіональних партнерів є вкрай важливою, адже ми віримо, що жіночий/феміністичний рух посилюватиметься, якщо він включатиме більше організацій і активісток/активістів, а також буде ще більш інклюзивним.

Очікування від регіональних партнерів:

 • Допомагати проекту у поглибленні співпраці з регіональними жіночими організаціями та активістками через сприяння в організації тренінгів, поширенні інформації про грантові конкурси та інші можливості проекту, зборі інформації і даних для аналітики тощо;
 • Консультувати місцеві організації щодо підготовки пропозицій до УЖФ та інших донорів;
 • Брати участь у розробці стратегій проекту і пріоритетних напрямків грантової підтримки, з тим, щоб голоси жінок з регіонів були краще представлені;
 • Допомагати адаптувати ініціативи проекту до місцевого контексту;
 • Підтримувати УЖФ в організації заходів проекту в регіонах;
 • Допомагати у моніторингу виконання проектів грантерами.

За підтримки проекту регіональні партнери також будуть розвивати власну організаційну спроможність, а також потенціал у мережуванні, залученні ширших аудиторій, комунікаціях, проектному менеджменті, моніторингу і оцінці.

Тривалість проекту: 24 місяці з можливістю продовження до 48 місяців.

Сума гранту: 6 000 канадійських доларів на 24 місяці.

Ми запрошуємо подаватись до участі у конкурсі офіційно зареєстровані жіночі громадські організації з усіх регіонів України, які:

 • мають досвід роботи не менше трьох років;
 • демонструють (відповідно до статуту) спрямованість на захист прав жінок та/або просування гендерної рівності;
 • мають досвід мережування та добру репутацію серед жіночих/правозахисних організацій свого регіону;
 • не пов'язані з державними установами та політичними партіями.

УЖФ визначає жіночими ті організації, метою яких (відповідно до статуту) є захист прав жінок та/або просування гендерної рівності. Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їх права.

Критерії оцінки:

Критерій

Максимальний показник

Знання жіночого / феміністичного руху в регіоні, розуміння місцевого контексту

25

Ефективність запропонованого підходу для забезпечення ширшого охоплення цільових аудиторій

25

Дотримання феміністичних принципів та цінностей

20

Здатність досягти запропонованих результатів, що базується на попередньому досвіді та наявних організаційних та людських ресурсах організації (офіс, персонал, організаційні політики та процедури)

20

Можливість забезпечити належний рівень фінансового менеджменту та звітності

10

Всього

100

 

В рамках конкурсу не підтримуватимуться: надання заохочень державним службовцям; підтримка політичних партій; ініціативи, спрямовані на підтримку професійних асоціацій жінок і не є феміністичними; ініціативи, що шкодять навколишньому середовищу.

Допустимі витрати: організаційна підтримка, включаючи оплату персоналу і відрядження.

Недопустимі витрати: будівництво, придбання обладнання/активів на суму понад 1 000 канадійських доларів, оренда офісу.

Важливо: для кращої координації з проектом PACT «Жінки України: залучені, спроможні, незламні» регіональним хабам PACT буде надано пріоритет при розгляді пропозицій.

Для участі у конкурсі зацікавлені організації мають подати наступне:

 • Заповнену аплікаційну форму в електронному вигляді з усіма додатками в одному файлі (у форматі .doc);
 • Підтвердження відсутності зв'язку з державними установами і політичними партіями;
 • Свідоцтво про реєстрацію організації;
 • Витяг із статуту організації, що підтверджує, що напрямками її діяльності є захист прав жінок та/або просування ґендерної рівності.

Просимо надсилати аплікаційні форми разом з супроводжувальними документами з поміткою в темі листа («Створення мережі регіональних партнерів») за адресою grants@uwf.org.ua до 18:00 15 січня 2020 року.

УЖФ письмово підтвердить отримання документів. Некомплектні заявки, а також ті, що подані після зазначеного терміну, не розглядатимуться.

Усі заявки будуть розглянуті Експертною Комісією. Рішення про підтримку буде оголошено не пізніше 21 лютого 2020 року.

УЖФ залишає за собою право:

 • продовжити конкурс та/або рекомендувати перегляд заявок, базуючись на результатах оцінки;
 • робити запити щодо додаткової інформації від апліканток/ів для належного розгляду заявки;
 • не повідомляти про причини відхилення.

Запитання: будь ласка, надсилайте свої запитання на адресу grants@uwf.org.ua із зазначенням назви конкурсу («Створення мережі регіональних партнерів») до 18 грудня 2019 року. 23 грудня 2019 року УЖФ опублікує відповіді на всі запитання на вебсайті Фонду і сторінці у мережі Фейсбук.

Вебінари: аби надати більш детальної інформації про конкурс та відповісти на запитання, 23 грудня 2019 року УЖФ організує вебінар для потенційних заявниць/ків. Більш детальна інформація про вебінар буде поширена через вебсайт Фонду і сторінку у мережі Фейсбук.

ЗАВАНТАЖИТИ АПЛІКАЦІЙНУ ФОРМУ

 

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ 

 Запитання: Чи може організація брати участь у конкурсі, якщо вона почала свою діяльність як ініціативна група вже давно, а офіційно зареєстрована менше, ніж 3 роки тому?  

Чи може організація брати участь у конкурсі, якщо керівниця організації працює в цьому напрямку вже давно, а організація новостворена? 

Відповідь: До участі в конкурсі допускаються жіночі громадські організації, офіційно зареєстровані не менш як три роки, що підтверджується свідоцтвом про реєстрацію організації. 

_

Запитання: Чи може в заявці наводитись грантова історія організації, в якій керівниця працювала раніше?

Відповідь: Будь ласка, чітко зазначте попередній досвід саме тієї організації, яка подається на конкурс. Опишіть діяльність організації за останні три роки, назвіть основні напрямки роботи та зазначте джерела фінансування. Організаційна спроможність є важливим критерієм оцінки заявок.

Досвід роботи керівниці в інших організаціях та проектах важливо вказати також, адже він характеризує людські ресурси організації.

_

Запитання: Наскільки детальним має бути робочий план? 

Відповідь: В проекті важливо описати стратегічні підходи організації до виконання завдань проекту. Робочий план повинен містити достатньо інформації для прийняття експертною комісією рішення щодо підтримки проекту. 

_

Запитання: Бюджет гранту досить обмежений і не дозволяє включити усі заходи, які необхідні для виконання завдань. Чи можуть регіональні партнери претендувати на додаткове фінансування УЖФ для реалізації заходів? Чи очікується власний внесок?  

Відповідь: Грант передбачає здебільшого фінансування адміністративного бюджету. Більшість активностей регіональний партнер узгоджуватиме з УЖФ в процесі роботи, ці активності оплачуватимуться окремо.

_

Запитання: Чи передбачені в бюджеті витрати на адміністрування, та якими є рекомендації щодо їх відсоткової частки?

Чи може оплачуватись робота координаторки та бухгалтерки? 

Відповідь: Український Жіночий Фонд розглядає гранти регіональним партнерам як так звані “core grants” (гранти на підтримку організації). Обмежень щодо відсотку на адміністрування умовами конкурсу не передбачено. 

Робота координаторки та бухгалтерки може оплачуватись.

_

Запитання:  Яким є очікуваний розмір фінансового внеску з інших/власних джерел?

Відповідь: Фінансовий внесок з інших джерел не вимагається умовами конкурсу. 

_

Запитання: Що передбачає стаття бюджету "Інші витрати"?

Відповідь: Організації-учасниці конкурсу мають зазначити, що саме вони закладають в статтю “Інші витрати”, здебільшого це програмні витрати.  

_

Запитання: Якими є очікувані кількість, тривалість і графік проведення заходів у рамках проекту?

Відповідь: Кількість, тривалість і графік проведення заходів заявники пропонують в грантовій заявці, виходячи з розуміння завдань регіонального партнера, охоплення цільових аудиторій, розуміння викликів і потреб для розвитку жіночого/феміністичного руху в області.

Ця інформація потрібна УЖФ для об’єктивної оцінки проекта. План заходів і їх додаткове фінансування УЖФ обговорюватиме з переможцями конкурсу окремо. 

_

Запитання: Чи заплановані спільні заходи для усіх регіональних партнерів? Якщо так, то чи є необхідність закладати відповідні витрати в бюджет?

Відповідь: УЖФ планує спільні заходи для регіональних партнерів і фінансуватиме їх окремо. Серед таких заходів тренінги, зустрічі, візити з обміну досвідом тощо. Регіональні партнери мають закладати в бюджет тільки витрати на свою діяльність в межах області. 

_

Запитання: Чи може організація, яка буде відібрана регіональним партнером УЖФ, брати участь у інших конкурсах в рамках цього національного Проекту «Голос жінок і лідерство – Україна»?

Відповідь: Так. 

_

Запитання: В якій валюті готувати бюджет заявки - в українській гривні чи в канадійських доларах?

Відповідь: У відповідності до оголошення і аплікаційної форми, бюджет проекту розраховується у канадійських доларах.

_

Запитання: Чи є можливою підтримка в рамках проекту діяльності "лінії довіри" з питань домашнього насильства?

Відповідь: Конкурс передбачає створення і підтримку мережі регіональних партнерів Проекту “Голос жінок і лідерство - Україна”. Підтримка “лінії довіри” не входить до пріоритетних напрямків конкурсу.   

_

Запитання: Чи ви плануєте підтримувати новостворені жіночі ГО?

Відповідь: УЖФ планує підтримку новостворених жіночих ГО, але не в рамках даного конкурсу. Конкурси для новостворених жіночих ГО будуть оголошені пізніше. 

_

Запитання: Яким чином райони мають поєднуватись з ОТГ? Орієнтуємось на традиційний адміністративний поділ?

Відповідь: Очікується, що регіональні партнери будуть працювати на території своєї області, незалежно від адміністративного поділу в межах області, допомагаючи УЖФ залучити віддалені регіони та недостатньо охоплені території України. 

_

Запитання: В заявці вказана інформація щодо подачі аплікаційної форми з усіма додатками. Які додатки повинні бути включені?

Відповідь: В оголошенні про конкурс зазначено, що для участі у конкурсі зацікавлені організації мають подати 

 • заповнену аплікаційну форму в електронному вигляді з усіма додатками в одному файлі (у форматі .doc): 

 • підтвердження відсутності зв'язку з державними установами і політичними партіями; 

 • свідоцтво про реєстрацію організації; 

 • витяг із статуту організації, що підтверджує, що напрямками її діяльності є захист прав жінок та/або просування ґендерної рівності.

Подання неповного пакету документів є відповідальністю організацій-учасниць конкурсу. Згідно умов конкурсу грантів, некомплектні заявки не розглядатимуться. У разі, якщо документи для доукомплектації заявки будуть надіслані після граничного терміну (до 18:00 15 січня 2020 року), заявка буде вважатись такою, що подана після дедлайну.

Щоб уникнути такої ситуації, заявник має можливість завчасно подати заявку і отримати консультацію щодо її комплектації.