Український Жіночий Фонд оголошує конкурс довгострокових грантів для жіночих/феміністичних організацій України

Про конкурс
Якщо ви представляєте українську жіночу/феміністичну організацію і маєте інноваційні ідеї для просування прав жінок та системних змін, цей грантовий конкурс – для вас. Український Жіночий Фонд (УЖФ) оголошує конкурс довгострокових грантів у рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна».
Кінцевий термін
26 лютого 2021
 

Якщо ви представляєте українську жіночу/феміністичну організацію і маєте інноваційні ідеї для просування прав жінок та системних змін, цей грантовий конкурс – для вас. 

Український Жіночий Фонд (УЖФ) оголошує конкурс довгострокових грантів у рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна».

Про Проєкт:

«Голос жінок і лідерство – Україна» – це п’ятирічний проєкт у рамках програми Global Affairs Canada’s Women’s Voice and Leadership. Проєкт підтримує жіночі правозахисні організації, активісток та платформам взаємодії для досягнення їх інституційних, програмних та адвокаційних цілей задля забезпечення прав жінок та дівчат та просуванню гендерної рівності в Україні.

Проєкт досягає визначеної мети через реалізацію трьох завдань:

 • Підтримка жіночих громадських організацій, особливо тих, які представляють інтереси вразливих жінок і дівчат та таких, що стикаються з множинною дискримінацією, у феміністичному організаційному розвитку та досягненні сталих результатів.
 • Підвищення ефективності жіночих громадських організацій в адвокації, а також розробці та впровадженні локальних, місцевих і національних ініціатив, спрямованих на захист прав жінок та просування гендерної рівності.
 • Посилення національних та місцевих жіночих мереж, коаліцій і платформ, які впливатимуть на запровадження гендерно-чутливих змін та впровадження гендерно-чутливої політики в Україні.

Проєкт реалізовується в усіх областях України.

Пріоритети конкурсу:

Тематичні пріоритети конкурсу були визначені жіночим/феміністичним рухом. Вони включають:

Посилення феміністичних голосів

 • Збільшення кількості прибічниць/ків жіночого/феміністичного руху та вихід на нові аудиторії (блогери, лідери думок, арт-колаборації)
 • Інформаційні кампанії, зокрема спрямовані на протидію анти-гендерним рухам
 • Співпраця з іншими правозахисними рухами для просування порядку денного із захисту прав жінок

Економічна безпека та справедливість

 • Захист економічних прав жінок
 • Посилення економічної спроможності жінок у сільській місцевості, в урбаністичних економічних зонах та у нетипових сферах зайнятості
 • Розробка і втілення феміністичних стратегій для подолання наслідків COVID-19 в сфері економіки

Лідерство з фокусом на молодіжне лідерство

 • Залучення нового покоління лідерок до жіночого/феміністичного руху через програми самореалізації для молодих феміністок, співпрацю зі студентками
 • Діалог між поколіннями жіночого/феміністичного руху
 • Підтримка молодих жінок і дівчат з вразливих груп

Права на власне тіло та здоров’я

 • Забезпечення сексуальних та репродуктивних прав і покращення здоров’я жінок і дівчат
 • Зростання обізнаності та формування феміністичної відповіді на поширення неінфекційних захворювань (включаючи раки й хвороби, що спричинені способом життя та харчуванням) 

Інновації та використання сучасних технологій: де це доречно, проєкти мають передбачати використання сучасних технологій та інноваційних інструментів для досягнення бажаного впливу.

В рамках конкурсу підтримуватимуться проєкти, що передбачають системний вплив, а також демонструють потенціал сталості поза межами фінансової підтримки «Голос жінок і лідерство – Україна».

Де це доречно, проєкти мають включати інформацію про плани щодо протидії впливу пандемії на цільові групи. Проекти мають показати креативний та гнучкий підхід до управління в умовах зміни ситуації, дотримання норм безпеки в умовах COVID-19 та дотримання відповідних настанов Уряду України.

Тривалість проєкту: до 24 місяців

Розмір гранту: 30 000 канадських доларів

УЖФ підтримуватиме проекти, бюджет яких становить не більше 50% річного бюджету організації за один з попередніх трьох років (2018, 2019 або 2020), що підтверджується річним звітом організації за відповідний рік.

Адміністративний бюджет проєкту не має перевищувати 20% від загального бюджету.

Участь у конкурсі можуть брати: жіночі/феміністичні правозахисні організації з усіх регіонів України, які мають досвід роботи не менше трьох років та чітку спрямованість (відповідно до статуту) на захист прав жінок та просування гендерної рівності, а також не пов'язані з державними установами та політичними партіями.

Жіночими/феміністичними визнаються ті організації, метою яких (відповідно до статуту) є захист прав жінок та/або просування гендерної рівності. Професійні асоціації жінок не вважаються жіночими організаціями, якщо вони не доведуть, що дотримуються феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширюють їхні права.

 

Критерії оцінки:

Критерій

Максимальний показник

Відповідність проєкту пріоритетам конкурсу

20

Відповідність проєкту загальній стратегії організації та пріоритетам жіночого/феміністичного руху України

10

Ефективність запропонованого підходу

20

Чітко визначені результати проєкту та заходи для відстеження прогресу

15

Дотримання організацією феміністичних принципів та цінностей

10

Здатність досягти запропонованих результатів, що базується на попередньому досвіді та наявних організаційних та людських ресурсах організації (офіс, персонал, організаційні політики та процедури)

15

Можливість забезпечити належний рівень фінансового менеджменту та звітності

10

Всього

100

 

В рамках конкурсу не підтримуватимуться: надання заохочень державним службовцям; підтримка політичних партій; ініціативи, спрямовані на підтримку професійних асоціацій жінок (такі як підприємниці, вчительки) і не є феміністичними; ініціативи, що шкодять навколишньому середовищу.

Допустимі витрати: програмні і адміністративні витрати, включаючи оплату персоналу і відрядження (максимум 20% від загального бюджету).

Недопустимі витрати: будівництво, придбання обладнання/активів на суму понад 1 000 канадських доларів.

Процедура подачі заявок та ухвалення рішень:

Для участі у конкурсі зацікавленим організаціям необхідно подати наступні документи:

 • Аплікаційну форму з усіма передбаченими додатками
 • Витяг зі статуту на підтвердження, що організація є жіночою/феміністичною
 • Свідоцтво про реєстрацію організації

Проекти та додаткові документи необхідно надіслати на електронну скриньку grants@uwf.org.ua до 18:00  26 лютого 2021 року. Будь ласка, зазначте назву конкурсу «довгострокові гранти» в темі листа.

УЖФ підтвердить реєстрацію проєкту електронним листом. Некомплектні проєкти, а також ті, що подані після зазначеного терміну, не розглядатимуться.

Усі проєкти будуть розглянуті Експертною Комісією.  

В межах процедури належної перевірки, УЖФ здійснить оцінку управлінської та фінансової спроможності організацій, рекомендованих для підтримки. Будуть підтримані проєкти тільки тих організацій, які успішно пройдуть оцінку управлінської та фінансової спроможності.

Рішення про підтримку буде оголошено не пізніше 31 березня 2021 року.

УЖФ залишає за собою право:

 • продовжити конкурс та/або рекомендувати перегляд проєктів, базуючись на результатах оцінки;
 • робити запити щодо додаткової інформації від апліканток/ів для належного розгляду проєкту;
 • не повідомляти про причини відхилення.

Запитання: будь ласка, надсилайте запитання на електронну скриньку grants@uwf.org.ua із зазначенням назви конкурсу («Довгострокові гранти») до 15 лютого 2021 року. УЖФ опублікує відповіді на усі запитання 16 лютого на сайті (www.uwf.org.ua) та поширить інформацію через свої соціальні та медіа ресурси.

 

ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ


1.    Чи може подавати на конкурс проєктів благодійна організація, яка не є жіночою,  але  з  самого початку  свого існування впроваджує проєкти та програми,
спрямовані на дівчат і жінок?

Участь у конкурсі можуть брати жіночі/феміністичні правозахисні організації України, які мають чітку спрямованість (відповідно до попередньої діяльності і статуту) на захист прав жінок та просування гендерної рівності.

2.    В умовах значиться, що організація за статутом повинна бути феміністичною. Чи може жіноча правозахисна організація, яка правадить відповідну діяльність, подаватися на здобуття гранту?

Умови конкурсу не вимагають, щоб організація була названа феміністичною у статуті. Однак, участь у конкурсі можуть брати ті організації, які не тільки беруть участь у відповідній діяльності, але і визначають захист прав жінок та/або просування гендерної рівності як мету або ж одне із основних статутних завдань своєї діяльності.

3.    Чи може громадська організація подавати заявку на цей конкурс, якщо організація заснована менш ніж три роки тому, а команда організації має більший досвід?

Участь у конкурсі можуть брати жіночі/феміністичні правозахисні організації які мають досвід роботи з дати офіційної реєстрації не менше трьох років.

4.    Чи може брати участь у конкурсі організація, яка може довести трирічний досвід роботи у зазначеній сфері, але зареєстрована менше 3 років?

Участь у конкурсі можуть брати жіночі/феміністичні правозахисні організації які мають досвід роботи з дати офіційної реєстрації не менше трьох років.

5.    Чи може організація-партнер, яка не є жіночою, бути головним заявником задля гарантування якісного адміністрування, а жіноча організація реалізовуватимемо усю заплановану проєктну діяльність?

Участь у конкурсі можуть брати жіночі/феміністичні правозахисні організації України, які мають чітку спрямованість (відповідно до попередньої діяльності і статуту) на захист прав жінок та просування гендерної рівності.

6.    Чи може брати участь у конкурсі організація, головою якої є чоловік?
Так.

7.    Чи може громадська організація подавати заявку на цей конкурс, якщо у 2020 році не отримувала жодного гранту?
В рамках конкурсу можуть бути підтримані проєкти, бюджет яких становить не менше 50% річного бюджету організації за один з попередніх трьох років (2018, 2019 або 2020), що підтверджується річним звітом організації за відповідний рік. Якщо організація не мала фінансування у 2020 році, але отримувала його в 2019 або 2018 році, така організація може брати участь в конкурсі.

8.    Что може одна громадська організація подати дві заявки? Наприклад, заявки з національним та регіональним проєктом, щоб комплексно вирішувати проблему.
Організація не обмежена у кількості заявок на конкурс. Однак, варто врахувати що в рамках одного конкурсу підтримка буде надаватись різним організаціям, і дві заявки від однієї організації не можуть бути підтримані.

9.    Чи може громадська організація брати участь у конкурсі, якщо її річний бюджет за 2020 рік складає тільки 25 000 грн?
В рамках конкурсу можуть бути підтримані проєкти, бюджет яких становить до 50% річного бюджету організації за один з попередніх трьох років (2018, 2019 або 2020), що підтверджується річним звітом організації за відповідний рік.
Відповідно, якщо максимальний річний бюджет організації за один з останніх трьох років становив 25 000 грн, вона може претендувати на грант, еквівалентний 12 500 грн.  
Обмежень на участь організацій за розміром їх річного бюджету немає.

10.    Якщо бюджет проєкту, реалізованого організацією, передбачав в тому числі закупівлю обладнання, яке оплачували напряму донори, чи рахується вартість цього обладнання в річному бюджеті організації при розрахунку максимального розміру гранту, на який організація може претендувати?
В рамках конкурсу можуть бути підтримані проєкти, бюджет яких становить не менше 50% річного бюджету організації за один з попередніх трьох років (2018, 2019 або 2020), що підтверджується річним фінансовим звітом організації за відповідний рік. Якщо обладнання передано на баланс організації і його вартість відображено у річному звіті організації, ці кошти буде враховано.

11.    Чи має бути бюджет грантової заявки рівно 30 000 доларів?
Бюджет грантової заявки може становити до 30 000 канадських доларів включно. Обмеження щодо мінімального бюджету заявки немає.

12.    Чи може громадська організація подавати заявку на цей конкурс, якщо керівниці та членкині організації були кандидатами від різних партій до різних рівнів місцевих рад, а ГО є аполітичною?
Чи може громадська організація подавати заявку на цей конкурс, якщо керівниці організації є депутатками? Чи буде вважатись, що така є організація афілійована з політичною партією?
Якщо жіноча/феміністична правозахисна організація є аполітичною і не залучена до діяльності певної політичної партії та її осередків, така громадська організація може брати участь у конкурсі.
Якщо керівництво організації та/або організація в цілому залучені до діяльності певної політичної партії та її осередків, громадська організація може вважатись пов’язаною із політичною партією.
Якщо ж організація є професійною асоціацією жінок-депутаток від різних політичних партій, така професійна асоціація не вважатиметься жіночою організацією, якщо вона не доведе, що дотримується феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширює їхні права.

13.    Ідея проєкту передбачає реалізацію завдань протягом шести місяців.  Чи відповідатиме така заявка критерію «довгострокових» грантів?
В рамках конкурсу можуть бути підтримані проєкти тривалістю до 24 місяців. Обмежень щодо мінімальної тривалості проєкту немає. Запропонований графік реалізації проєкту оцінить Експертна Комісія.

14.    Ідея проєкту передбачає втілення в одній області. Чи відповідатиме така заявка критеріям, чи проєкт обов’язково має бути національним?
В рамках конкурсу можуть бути підтримані проєкти, які передбачають реалізацію в одому регіоні, кількох регіонах чи на національному рівні.  

15.    Які витрати включає поняття «адміністративний бюджет проєкту» – оплату праці працівників, задіяних у реалізації проекту та нарахування на зарплату? Чи включає адміністративний бюджет оплату праці керівника проекту, асистента, бухгалтера, експерта?
Так, оплата праці працівників, задіяних у реалізації проекту, в тому числі керівника проєкту, асистента, бухгалтера та нарахування на зарплату входять в адміністративний бюджет проєкту.
Якщо експерт/ка надає послуги протягом усієї або більшої частини тривалості проєкту такі витрати також можуть бути віднесені до адміністративних.
Програмні і адміністративні витрати можуть також включати, наприклад, оплату оренди, послуг зв’язку, банківську комісію.

16.    Чи входить до статті витрат «адміністративний бюджет проєкту» оплата відряджень персоналу, а саме оплата добових?
Так, якщо оплата добових передбачена штатним працівникам організації, що задіяні в проекті.
Якщо ж йдеться про витрати, пов’язані із поїздками залучених консультантів (ФОП/за договором ЦПХ) для виконання конкретних завдань за проектом, то такі витрати (добові) зазвичай виконавці послуг закладають в кошторис своїх послуг, і вони додатково не оплачуються. Такі витрати мають включатися не до адміністративних послуг, а до статтей відповідних активностей.

17.    Оренда транспорту для забезпечення діяльності в рамках проекту включається до «адміністративного бюджет проєкту»  чи окремо? Чи входить до статті витрат «адміністративний бюджет проєкту» витрати на оренду транспортного засобу для відряджень?
Оренда транспорту для забезпечення конкретних активностей в рамках проекту включається до статті витрат відповідної активності і не включається до адміністративного бюджету.
Витрати на оренду транспортного засобу для відряджень штатного працівника організації, що задіяний в проєкті, відносяться до оплати відряджень, а відповідно, до адміністративного бюджету.  
Витрати на оренду транспортного засобу для залученого спеціаліста (ФОП/за договором ЦПХ) що виконує конкретну діяльність в рамках проєкту, відносяться до статтей відповідних активностей.

18.    Бюджет проекту передбачає придбання обладнання на суму  1 000 канадських доларів на одну одиницю техніки  чи на проєкт в цілому?
Придбання обладнання/активів на суму понад 1 000 канадських доларів за одиницю є недопустимою витратою.

19.    Чи може покривати  бюджет проекту витрати на захисні та антисептичні засоби?
Так.


20.  УЖФ підтримуватиме проекти, бюджет яких становить не менше чи не більше 50% річного бюджету організації за один з попередніх трьох років (2018, 2019 або 2020)?

УЖФ підтримуватиме проекти, бюджет яких становить до 50% річного бюджету організації за один з попередніх трьох років (2018, 2019 або 2020).

Наприклад, організація може претендувати на максимальний суму гранту 30 000 канадських доларів, якщо її річний бюджет за один з трьох попередніх років складав 60 000 канадських доларів або більше.

Додані матеріали