березень 2018

За підтримки ЄС новий проект сприятиме залученню жінок до питань відновлення миру та запобігання конфліктам

Громадські організації з України та Литви представили новий Проект, що працюватиме за підтримки Європейського Союзу у 5 областях України. Очікується, що проект «Жінки просувають зміни, відновлення миру і запобігання конфліктам на регіональному рівні в Україні» сприятиме розробці та ефективній реалізації обласних планів дій на виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року.

«Ми сподіваємось, що завдяки роботі Проекту у пілотних областях влада, громадські організації та засоби масової інформації консолідуються і разом працюватимуть, щоб створити ефективні інструменти залучення жінок до процесів миротворення. Безумовно, влада зацікавлена у тому, щоб засвоїти успішні напрацювання, які я впевнена – будуть. Зрештою саме влада може і повинна забезпечити в майбутньому сталість отриманих результатів», ‒ зазначила Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко.

«Україна, як одна з країн ООН, зобов’язана виконувати положення Резолюцій Ради Безпеки. Урядом був прийнятий Національний план дій з реалізації положень Резолюції РБ ООН 1325. Наш Проект буде спрямований на те, щоб сприяти успішному виконанню документу і взятих Україною зобов’язань», ‒ наголосив Сергій Полюк, координатор сектору охорони здоров'я та соціальної сфери Представництва Європейського Союзу в Україні.

Керівниця Проекту Наталя Карбовська зазначила: «Досвід інших країн, які вже майже 20 років впроваджують принципи резолюції 1325 в конкретних політиках і діях, підтверджує що залучення жінок сприяє зменшенню агресії та відновленню миру. Ми раді, що маємо доступ до найкращих світових практик і обов’язково врахуємо їх в роботі з партнерами на національному і обласному рівнях. Проте, в рамках Проекту кожна область визначить свої підходи і пріоритети і внесе відповідні корективи в існуючі плани дій».

 Мета обласних планів  дій – забезпечити участь жінок у формуванні та реалізації місцевих політик. Проект сприятиме налагодженню співпраці між громадськими організаціями, експертним середовищем та місцевими органами влади, на яких покладено виконання цих завдань, і забезпечить формування єдиної команди. Проект працюватиме до січня 2020 року у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській та Хмельницькій областях.

За додатковою інформацією звертайтеся до Миколи Ябченка, press@uwf.org.ua або за телефоном +38 067 290 55 01.

Довідкова інформація:

Проект «Жінки просувають зміни, відновлення миру і запобігання конфліктам на регіональному рівні в Україні» виконується Українським жіночим фондом за участю Інформаційно-консультаційного жіночого центру (Україна) та Центру сприяння рівності (Литовська Республіка). Проект має за мету сприяти збільшенню кількості жінок у процесах відновлення миру та запобігання конфліктів шляхом надання підтримки місцевим органам влади та громадським організаціям під час розроблення, реалізації та контролю виконання регіональних та місцевих планів дій з виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року.

Дивіться також

липень 2018
Міжнародний благодійний фонд «Український жіночий фонд» оголошує тендер на закупівлю послуг незалежного зовнішнього аудиту
червень 2018
На сайті "Гендер в деталях" вийшло інтерв'ю Тамари Марценюк з Наталією Карбовською.
червень 2018
У рамках діючої ініціативи ми запрошуємо взяти участь в Академії лідерства для молодих правозахисниць, які спрямовують свою діяльність на захист прав жінок та дівчат.