вересень 2018

Конкурс на отримання грантів в рамках проекту «Рівність заради безпеки»

Український жіночий фонд (УЖФ) оголошує грантовий конкурс на реалізацію ініціатив громадських організацій - учасниць неформальних коаліцій зі сприяння впровадженню регіональних та місцевих планів дій з виконання Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року, які успішно пройшли навчання на тренінгу «Локалізація НПД 1325: комунікації та ефективне планування» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

1. Мета конкурсу

 • Настання системних змін, які би стосувались розвитку політики на регіональному рівні;
 • Посилення місцевих коаліцій у сфері виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325;
 • Сприяння вирішенню специфічних проблем у процесах відновлення миру і недопущення конфліктів у місцевих громадах.

 2. Хто може брати участь

До подання заявок на отримання гранту допускаються громадські організації з Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської та Хмельницької областей, які пройшли навчання на тренінгу «Локалізація НПД 1325: комунікації та ефективне планування» та беруть участь у неформальних коаліціях зі сприяння впровадженню регіональних та місцевих планів дій з виконання Національного плану дій 1325.

Ці громадські організації мають бути офіційно зареєстрованими і мати серед статутних завдань питання, дотичні до досягнення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, а також відповідати специфіці та діяльності, зазначеним в проектних пропозиціях. Претенденти на отримання гранту повинні мати щонайменше 1 рік досвіду роботи у відповідній сфері. 

3. Пріоритети конкурсу

Успішні проекти мають сприяти:

 • покращенню життя жінок і чоловіків та активізації участі жінок у процесах відновлення миру і недопущення конфліктів на низовому рівні
 • залученню жінок, чоловіків та представників місцевих громад до свідомої та відповідальної діяльності у сфері відновлення миру і недопущення конфліктів на місцевому рівні.

Очікується, що успішний проект буде підсилювати та/або доповнювати обласний план, зокрема, в напрямку оновлення обласного плану дій у відповідності до оновленого Урядом 5 вересня 2018 р. Національного плану дій 1325.

 4.       Діяльність, яка може бути підтримана в межах конкурсу

Гранти можуть бути надані на реалізацію ініціатив за такими напрямками:

 • жінки як рівні учасниці у вирішенні конфлікту;
 • захист жінок під час та після конфлікту;
 • посилення ролі жінок у запобіганні конфлікту;
 • рівний доступ жінок до відновлення після конфлікту.

 Критерії для отримання фінансування:

 • Відповідність проекту оголошеним цілям конкурсу;
 • Відповідність ситуації на місці та потребам кінцевих бенефіціарів;
 • Послідовність пропонованого підходу/стратегії;
 • Чіткий план дій;
 • Зв’язок з обласним планом дій. Вплив на системне вирішення визначеної проблеми;
 • Здатність аплікантів досягнути заявлених результатів, виходячи з їхнього досвіду і доступних інституційних і людських ресурсів;
 • Вплив грантової заявки на посилення коаліції (очікується, що в більшості випадків відповідні ініціативи будуть реалізовуватися коаліціями, а не окремими організаціями);
 • Очікувана сталість проекту;
 • Належне планування грантових ресурсів (реалістичність бюджету, кошти у бюджеті, закладені на адміністративні витрати не перевищують 20%);
 • Пропозиція передбачає співфінансування щонайменше 10% за рахунок інших джерел, бажано з місцевого/обласного бюджету.

5.       Умови та розмір гранту

В рамках конкурсу буде підтримано орієнтовно 15 проектів (в середньому по 3 ініціативи від кожної області).

Якщо проекти від інших областей є більш конкурентними, за рішенням конкурсної комісії вони можуть бути підтримані замість більш слабких проектів незалежно від належності до області та попередньо спланованої квоти проектів на кожну область.  

Очікується, що щонайменше 10% бюджету буде покрито за рахунок інших джерел фінансування, бажано з місцевого/обласного бюджету. Співфінансування може забезпечуватись як в грошовій, так і не в грошовій формі.

Очікується, що грантові кошти будуть необхідні аплікантам для реалізації грантових заходів, прямо стосуватимуться відповідних заходів, їх використання сприятиме досягненню зазначених цілей і завдань і буде ретельно спланованим (ефективним).

Грантові кошти можуть бути використані для покриття заробітної плати працівників, які напряму залучені до виконання гранту, витрат на реалізацію відповідних заходів, оплати праці експертів, транспортні видатки, витрати на комунікаційні, публікаційні та управлінські заходи, що мають пряме відношення до гранту.

УЖФ надаватиме кожному грантоотримувачу менторську підтримку та можливості для обміну досвідом.

Бюджет проекту – до 160 000 грн.

Тривалість проекту – до грудня 2019 року.

6.       Етапи проведення конкурсу

Конкурс відбуватиметься в два етапи. 

Перший етап: конкурс концепцій.

 • Концепція  подається до відповідно до розробленої в рамках даного проекту форми і має бути викладена українською мовою
 • Концепція має бути надіслана в електронному вигляді на електронну пошту: o.goriacheva@uwf.org.ua з темою листа «Програма грантів 1325» до 23:00 1 жовтня 2018 р.

Після реєстрації концепцій їх авторам буде надіслано реєстраційний номер, за яким можна буде слідкувати за проходженням заявки на різних етапах розгляду.

УЖФ повідомить кожного заявника електронною поштою про проміжні результати конкурсу.

Заявників, чиї концепції були попередньо відібрані, буде запрошено до подання проектів.

Другий етап: конкурс заявок.

 • Проект подається відповідно до розробленої в рамках даного проекту форми і має бути викладений українською мовою
 • Бюджет проекту є невід'ємною частиною заявки і заповнюється за форматом, що міститься у формі
 • Проект має бути надісланий в електронному вигляді на електронну пошту: o.goriacheva@uwf.org.ua  з темою листа «Програма грантів 1325» до 23:00 26 жовтня 2018 р.

Після реєстрації проектів їх авторам буде надіслано реєстраційний номер, за яким можна буде слідкувати за проходженням заявки на різних етапах розгляду.

Передбачається підписання угод з переможцями конкурсу до 23 листопада і початок реалізації проектів – з 15 грудня 2018 р.

Файли для завантаження:

1) Аплікаційна форма

Дивіться також

травень 2019
Шукаємо консультанта/ку для аналізу громад для визначення ґендерно орієнтованих пріоритетів та потреб, з якими стикаються вразливі групи жінок і чоловіків, що проживають в тридцяти шести громадах, розташованих у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях.
травень 2019
УЖФ шукає постачальників послуг із забезпечення проведення тренінгів в трьох областях України: Донецькій, Запорізькій та Луганській.
травень 2019
Український жіночий фонд оголошує набір на школу лідерства для молодих активісток або тих, хто має активну громадську позицію з Харківської, Дніпропетровської, Вінницької, Сумської, Кіровоградської та Херсонської областей.