грудень 2018

Запорізька область приєдналася до проекту з мобілізації громад

Сьогодні у Запоріжжі відбулась презентація нового проекту міжнародних організацій, в рамках якого протягом наступних 3 років у 5 об’єднаних територіальних громадах області впроваджуватимуть підхід мобілізації громад задля розширення можливостей (Community Mobilization for Empowerment). 

Представники міжнародних організацій системи ООН, таких як ООН Жінки, Програма розвитку ООН, Фонд народонаселення ООН та інші розповіли про підхід та що саме це дасть громадам Запоріжжя.

Зазначений підхід був вперше розроблений та застосований структурою ООН Жінки у Молдові, а останні 2 роки впроваджувався Українським жіночим фондом у 20 громадах Донецької та Луганської областей. 

Домініка Стояноська, програмна спеціалістка структури ООН-Жінки:«Мобілізація громади для розширення можливостей є потужним інструментом для подолання нерівності та дискримінації, та для залучення жінок та чоловіків з громад – включаючи тих, хто найбільш виключені з життя громади – до вираження своїх потреб та вибору та перетворення їх у бажані дії та наслідки. Протягом двох років впровадження цієї методології у Донецькій та Луганській областях було створено 58 груп самодопомоги. Загалом 364 жінки та 52 чоловіки були залучені до процесів місцевого планування, які активно виступали за створення служб підтримки, що найбільш потрібні членам спільноти».

Попередній проект за допомогою підходу мобілізації громад задля розширення можливостей працював над подоланням нерівності та дискримінації, залучав бенефіціарів (в тому числі жіночі організації та інших агентів змін, як-от чоловіків та юнаків), а також працював над покращенням життєвих обставин найбідніших та найбільш виключених і соціально вразливих жінок – тих, які стикаються з множинними та перехресними формами дискримінації. Підхід мобілізації громад задля розширення можливостей має важливе значення для їхнього ефективного залучення до процесу прийняття рішень щодо надання послуг, місцевого розвитку, відновлення та безпеки громади.

Наталія Карбовська, директорка зі стратегічного розвитку Українського жіночого фонду повідомила, що в новому Проекті, який працюватиме у Біленьківській, Комишуваській, Остриківській, Комиш-Зорянській та Гірсівській об’єднаних територіальних громадах, також буде підтримано створення ініціативних груп (груп самодопомоги): «Учасники та учасниці груп пройдуть навчання, проведуть аналіз потреб своїх громад та в подальшому розроблять плани по вирішенню виявлених проблем спільно з владою, із залученням приватних спонсорів чи міжнародних донорів».

Проект «Просування прав людини та ґендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей» впроваджується Українським жіночим фондом в рамках наступних проектів Структури ООН Жінки: «Побудова демократичного, мирного та ґендерно рівноправного суспільства в Україні», «Ґендерна рівність у реформах децентралізації та правоохоронної діяльності», а також Об’єднаної програми ООН Жінки, Програми розвитку ООН, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Фонду народонаселення ООН "Підтримка Євросоюзу на Сході України - відновлення, встановлення миру та управління", що фінансується Європейським Союзом.

За додатковою інформацією звертайтесь до Миколи Ябченка, менеджера комунікацій Українського жіночого фонду – press@uwf.org.ua

Дивіться також

серпень 2019
Очікувана дата початку роботи початок вересня 2019 року.
серпень 2019
Після офіційного оголошення результатів виборів експертками УЖФ було зведено остаточні дані про представництво народних депутатів України IX-го скликання у розрізі статі, а також про участь жінок у виборчому процесі загалом.
липень 2019
Оксана Жолнович з проектом нового трудового кодексу вийшла у фінал телепрограми "Нові лідери" на телеканалі ICTV. Розповідаємо про Оксану і її напрацювання.