листопад 2018

Дискусія про загрози в рамках Форуму організаційного розвитку

Активістки та представниці жіночих, феміністичних та ЛГБТКІ+ організацій зібралися у Києві під час Форуму організаційного розвитку громадянського суспільства на дискусію «Нові часи - старі загрози: стратегії захисту та розширення прав людини в умовах активізації антиґендерних рухів».

На думку правозахисних організацій, у 2018 році суттєво загострилася ситуація у сфері прав людини. Причому деструктивні зміни відбулися як у політичній площині (блокування прийняття законодавства з питань протидії домашньому насильству тощо), так і в питаннях особистої безпеки правозахисниць/ків (почастішали напади праворадикальних угруповань як на публічні заходи, так і на просвітницькі події).

На сьогодні можна впевнено, хоча і з сумом, стверджувати, що правозахисницям/кам протистоять організовані рухи, а це означає, що активістки/ти мають справу з системними заходами, які мають на меті саботувати, блокувати діяльність, а часто і залякати тих, хто працює у сфері захисту прав жінок, ЛГБТІК+ та інших сферах, пов’язаних з правами людини. Таким системним діям потрібно протиставити тільки такі самі чіткі стратегії. Саме спільні стратегії і обговорювались учасницями і учасниками під час дискусії.

Під час панельної частини дискусії виступили гендерна експертка Лариса Кобелянська, представниця Insight LGBTQ NGO Уляна Мовчан та директорка зі стратегічного розвитку Українського жіночого фонду Наталія Карбовська. До дискусії також приєдналася Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко. Напрацювання будуть узагальнені Українським жіночим фондом і розіслані учасницям та учасникам.

Дивіться також

лютий 2019
Близько тисячі осіб покращили свої бізнес-навички, а 112 з них отримали грантову підтримку у вигляді обладнання потрібного для відкриття бізнесу та додатково створили 71 робоче місце. Ще 43 вже існуючих підприємства отримали грантове обладнання, завдяки чому створили ще 207 робочих місць. Такими є ключові результати роботи 2-річного проекту USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту», що впроваджувався Українським жіночим фондом.
лютий 2019
Шукаємо постачальників транспортних послуг в Донецькій, Луганській, Запорізькій, Київській та інших областях України.
січень 2019
Представники громадських організацій з Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської та Хмельницької областей ознайомились з вимогами Українського жіночого фонду щодо звітності, домовились про комунікацію в рамках проекту, з тим, щоб якомога ширше коло людей дізналися про проекти, які будуть реалізовані у 5 областях.