листопад 2018

Дискусія про загрози в рамках Форуму організаційного розвитку

Активістки та представниці жіночих, феміністичних та ЛГБТКІ+ організацій зібралися у Києві під час Форуму організаційного розвитку громадянського суспільства на дискусію «Нові часи - старі загрози: стратегії захисту та розширення прав людини в умовах активізації антиґендерних рухів».

На думку правозахисних організацій, у 2018 році суттєво загострилася ситуація у сфері прав людини. Причому деструктивні зміни відбулися як у політичній площині (блокування прийняття законодавства з питань протидії домашньому насильству тощо), так і в питаннях особистої безпеки правозахисниць/ків (почастішали напади праворадикальних угруповань як на публічні заходи, так і на просвітницькі події).

На сьогодні можна впевнено, хоча і з сумом, стверджувати, що правозахисницям/кам протистоять організовані рухи, а це означає, що активістки/ти мають справу з системними заходами, які мають на меті саботувати, блокувати діяльність, а часто і залякати тих, хто працює у сфері захисту прав жінок, ЛГБТІК+ та інших сферах, пов’язаних з правами людини. Таким системним діям потрібно протиставити тільки такі самі чіткі стратегії. Саме спільні стратегії і обговорювались учасницями і учасниками під час дискусії.

Під час панельної частини дискусії виступили гендерна експертка Лариса Кобелянська, представниця Insight LGBTQ NGO Уляна Мовчан та директорка зі стратегічного розвитку Українського жіночого фонду Наталія Карбовська. До дискусії також приєдналася Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко. Напрацювання будуть узагальнені Українським жіночим фондом і розіслані учасницям та учасникам.

Дивіться також

травень 2019
Шукаємо консультанта/ку для аналізу громад для визначення ґендерно орієнтованих пріоритетів та потреб, з якими стикаються вразливі групи жінок і чоловіків, що проживають в тридцяти шести громадах, розташованих у Донецькій, Луганській та Запорізькій областях.
травень 2019
УЖФ шукає постачальників послуг із забезпечення проведення тренінгів в трьох областях України: Донецькій, Запорізькій та Луганській.
травень 2019
Український жіночий фонд оголошує набір на школу лідерства для молодих активісток або тих, хто має активну громадську позицію з Харківської, Дніпропетровської, Вінницької, Сумської, Кіровоградської та Херсонської областей.