листопад 2018

Дискусія про загрози в рамках Форуму організаційного розвитку

Активістки та представниці жіночих, феміністичних та ЛГБТКІ+ організацій зібралися у Києві під час Форуму організаційного розвитку громадянського суспільства на дискусію «Нові часи - старі загрози: стратегії захисту та розширення прав людини в умовах активізації антиґендерних рухів».

На думку правозахисних організацій, у 2018 році суттєво загострилася ситуація у сфері прав людини. Причому деструктивні зміни відбулися як у політичній площині (блокування прийняття законодавства з питань протидії домашньому насильству тощо), так і в питаннях особистої безпеки правозахисниць/ків (почастішали напади праворадикальних угруповань як на публічні заходи, так і на просвітницькі події).

На сьогодні можна впевнено, хоча і з сумом, стверджувати, що правозахисницям/кам протистоять організовані рухи, а це означає, що активістки/ти мають справу з системними заходами, які мають на меті саботувати, блокувати діяльність, а часто і залякати тих, хто працює у сфері захисту прав жінок, ЛГБТІК+ та інших сферах, пов’язаних з правами людини. Таким системним діям потрібно протиставити тільки такі самі чіткі стратегії. Саме спільні стратегії і обговорювались учасницями і учасниками під час дискусії.

Під час панельної частини дискусії виступили гендерна експертка Лариса Кобелянська, представниця Insight LGBTQ NGO Уляна Мовчан та директорка зі стратегічного розвитку Українського жіночого фонду Наталія Карбовська. До дискусії також приєдналася Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко. Напрацювання будуть узагальнені Українським жіночим фондом і розіслані учасницям та учасникам.

Дивіться також

серпень 2019
Очікувана дата початку роботи початок вересня 2019 року.
серпень 2019
Після офіційного оголошення результатів виборів експертками УЖФ було зведено остаточні дані про представництво народних депутатів України IX-го скликання у розрізі статі, а також про участь жінок у виборчому процесі загалом.
липень 2019
Оксана Жолнович з проектом нового трудового кодексу вийшла у фінал телепрограми "Нові лідери" на телеканалі ICTV. Розповідаємо про Оксану і її напрацювання.