червень 2019

У Хмельницькому представили результати моніторингу

4 червня 2019 року представниці Коаліції «Хмельниччина 1325» представили результати моніторингу проведення інформаційної кампанії та навчання з питань локалізації НПД 1325 обласними службами та запропонували свої рекомендації во вдосконаленню обласних планів дій. 

Тетяна Баєва, представниця Коаліції, голова правління громадської організації «Ґендерна рада» зауважила, що Коаліція є партнером, який хоче допомогти втілити обласний план якнайкраще, тому рекомендації мають максимально конструктивний характер. 

Серед рекомендацій Коаліції за результатами моніторингу – побажання продовжувати навчання спеціалістів на рівні громад, заохочувати громади створювати Центри по роботі з сім’ями учасників АТО та ВПО, а також продовжувати інформаційну кампанію та залучати жінок до прийняття рішень та формування політики в громадах Хмельницької області.

Згадана рекомендація щодо необхідності створювати Центри по роботі з сім’ями учасників АТО та ВПО не є голослівною, адже представники Коаліції вже завершують створення двох таких центрів у Хмельницькому та Нетішині. 

Олена Матросова, представниця Коаліції, депутатка міської ради міста Нетішин, яка координує створення у своєму місті Центру відновних практик, розповіла, що Центр запрацює вже через місяць. Олена Матросова розповіла, що міська влада виділила приміщення у самому центрі міста і ініціативна група вже закінчила там ремонт, замовили меблі. Центр працюватиме на 2 міста – Нетішин та Славуту – вже досягнуто домовленості про співпрацю між містами.

Леся Стебло, представниця Коаліції, очільниця громадської організації «Тепло рідних сердець» розповіла, що у приміщенні майбутнього Центра у Хмельницькому ще триває ремонт, але орієнтовно до кінця літа Центр має бути введений в експлуатацію. Передбачається, що в Центрі будуть проводитися консультації членів сімей учасників АТО та ВПО, тренінги, а також буде можливість короткострокового перебування у разі гострої кризи в сім’ї.

Микола Дідик, заступник директора департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації запевнив, що влада області налаштована на співпрацю і навіть готова оплачувати комунальні послуги Центру у Хмельницькому.

Олена Покотило, представниця Коаліції та громадської організації «Жіночий антикорупційний рух» розповіла про інформаційно-просвітницьку роботу, яку вони проводили в області. Зокрема було проведено серію тренінгів для службовців області, як на рівні обласного центру підвищення кваліфікації, так і на рівні громад.

Присутня на заходи Інна Ящук, депутатка обласної ради, членкиня міжфракційної групи «Рівні можливості» зазначила, що на превеликий жаль існують великі прогалини у розумінні ґендерної політики серед депутатського корпусу облради. Інна висловила готовність організувати освітню сесію під час депутатського дня, з тим, щоб народні обранці були більш обізнані в питаннях, по яким приймають рішення.

Діяльність Коаліції (зокрема створення центрів по роботі з сім’ями учасників АТО та ВПО) підтримується Українським жіночим фондом в рамках проекту «Рівність заради безпеки». Проект «Рівність заради безпеки» фінансується Європейським Союзом та виконується Українським жіночим фондом за участю Інформаційно-консультативного жіночого центру / Women's Information Consultative Center (Україна) та Центру сприяння рівності (Литовська Республіка).

Дивіться також

червень 2019
Учасниці з громад Дніпропетровської та Херсонської областей зібралися в Дніпрі на заключні тренінги 10 та 11 Академії.
червень 2019
Украинский женский фонд объявляет набор на тренинг, выпускницы которого примут участие в закрытом конкурсе грантов.
травень 2019
29 травня 2019 р. в передмісті Дніпра розпочали свою роботу 10 та 11 Академії жіночого лідерства (АЖЛ), що проводяться Українським жіночим фондом в партнерстві з Національним демократичним інститутом за підтримки USAID.