червень 2019

У Хмельницькому представили результати моніторингу

4 червня 2019 року представниці Коаліції «Хмельниччина 1325» представили результати моніторингу проведення інформаційної кампанії та навчання з питань локалізації НПД 1325 обласними службами та запропонували свої рекомендації во вдосконаленню обласних планів дій. 

Тетяна Баєва, представниця Коаліції, голова правління громадської організації «Ґендерна рада» зауважила, що Коаліція є партнером, який хоче допомогти втілити обласний план якнайкраще, тому рекомендації мають максимально конструктивний характер. 

Серед рекомендацій Коаліції за результатами моніторингу – побажання продовжувати навчання спеціалістів на рівні громад, заохочувати громади створювати Центри по роботі з сім’ями учасників АТО та ВПО, а також продовжувати інформаційну кампанію та залучати жінок до прийняття рішень та формування політики в громадах Хмельницької області.

Згадана рекомендація щодо необхідності створювати Центри по роботі з сім’ями учасників АТО та ВПО не є голослівною, адже представники Коаліції вже завершують створення двох таких центрів у Хмельницькому та Нетішині. 

Олена Матросова, представниця Коаліції, депутатка міської ради міста Нетішин, яка координує створення у своєму місті Центру відновних практик, розповіла, що Центр запрацює вже через місяць. Олена Матросова розповіла, що міська влада виділила приміщення у самому центрі міста і ініціативна група вже закінчила там ремонт, замовили меблі. Центр працюватиме на 2 міста – Нетішин та Славуту – вже досягнуто домовленості про співпрацю між містами.

Леся Стебло, представниця Коаліції, очільниця громадської організації «Тепло рідних сердець» розповіла, що у приміщенні майбутнього Центра у Хмельницькому ще триває ремонт, але орієнтовно до кінця літа Центр має бути введений в експлуатацію. Передбачається, що в Центрі будуть проводитися консультації членів сімей учасників АТО та ВПО, тренінги, а також буде можливість короткострокового перебування у разі гострої кризи в сім’ї.

Микола Дідик, заступник директора департаменту соціального захисту населення Хмельницької обласної державної адміністрації запевнив, що влада області налаштована на співпрацю і навіть готова оплачувати комунальні послуги Центру у Хмельницькому.

Олена Покотило, представниця Коаліції та громадської організації «Жіночий антикорупційний рух» розповіла про інформаційно-просвітницьку роботу, яку вони проводили в області. Зокрема було проведено серію тренінгів для службовців області, як на рівні обласного центру підвищення кваліфікації, так і на рівні громад.

Присутня на заходи Інна Ящук, депутатка обласної ради, членкиня міжфракційної групи «Рівні можливості» зазначила, що на превеликий жаль існують великі прогалини у розумінні ґендерної політики серед депутатського корпусу облради. Інна висловила готовність організувати освітню сесію під час депутатського дня, з тим, щоб народні обранці були більш обізнані в питаннях, по яким приймають рішення.

Діяльність Коаліції (зокрема створення центрів по роботі з сім’ями учасників АТО та ВПО) підтримується Українським жіночим фондом в рамках проекту «Рівність заради безпеки». Проект «Рівність заради безпеки» фінансується Європейським Союзом та виконується Українським жіночим фондом за участю Інформаційно-консультативного жіночого центру / Women's Information Consultative Center (Україна) та Центру сприяння рівності (Литовська Республіка).

Дивіться також

серпень 2019
Очікувана дата початку роботи початок вересня 2019 року.
серпень 2019
Після офіційного оголошення результатів виборів експертками УЖФ було зведено остаточні дані про представництво народних депутатів України IX-го скликання у розрізі статі, а також про участь жінок у виборчому процесі загалом.
липень 2019
Оксана Жолнович з проектом нового трудового кодексу вийшла у фінал телепрограми "Нові лідери" на телеканалі ICTV. Розповідаємо про Оксану і її напрацювання.