червень 2020

УЖФ за підтримки ЄС допомагає жінкам долати кризу COVID-19 зараз і запобігти – завтра

Український Жіночий Фонд оголошує антикризовий конкурс грантів економічного розвитку жінок і профасилітує експертну дискусію про те, як коронавірусна криза вплинула на жіночий рух, які ризики підстерігають жінок після виходу з карантину і як мінімізувати негативні впливи.

Це стало можливим завдяки новому проєкту УЖФ «Жіночий рух – в авангарді реагування на виклики COVID19 в Україні», підтриманого Європейським Союзом у межах механізму швидкого реагування для організацій громадянського суспільства у країнах Східного Партнерства і як частина підтримки ініціатив COVID-19 в Україні.

Коронавірус загострив і соціальні, й економічні проблеми жінок. Багато з них опинилися на мілині, у чотирьох стінах із дітьми, старенькими родичами, а подекуди ще й із домашніми тиранами. Ми розуміємо, що із закінченням карантину ці соціоекономічні проблеми жінок не зникнуть, а лише поглибляться, якщо не спрогнозувати їх і не розробити план дій у відповідь.

Тому ми оголошуємо конкурс грантів економічного розвитку для жінок. Фінансування від УЖФ здобудуть ідеї, які швидко, упродовж 2-3 місяців дають відчутний ефект, і які можна застосувати в інших громадах і регіонах. Наприклад, створення мікробізнесів і об’єднань жіночих підприємств, що дає змогу ефективніше продавати; діджиталізація бізнес-процесів; організація догляду за дітьми жінок, які працюють.

Ми також допомагаємо жіночим організаціям втілити їхні рішення, а на кінець літа готуємо спільну стратегію, яка дасть відповідь на запитання: як COVID19 уже позначається на жінках; що роблять жіночі/феміністичні організації для своїх цільових груп у цій ситуації; як жіночий рух може зменшити ризики? Ми дивимося на крок уперед, щоб у післякоронавірусному світі про наші пріоритети не забули.

Заплановано п’ять онлайн-дискусій з експертками й активістками жіночого руху, які профасилітує Український Жіночий Фонд. Результати обговорень будуть публічно представлені в кінці літа як основа післякоронавірусної стратегії жіночого руху в Україні.

"Серед багатьох руйнівних наслідків пандемії COVID-19 і криза прав жінок. Ми бачимо це у всіх постраждалих країнах, і Україна – не виняток. Тому надзвичайно важливо, щоб права жінок були невід'ємною частиною всієї політики у відповідь на цю кризу, і громадянське суспільство відіграє суттєву роль у цьому процесі. ЄС пишається співпрацею з Українським Жіночим Фондом у підтримці жінок, які борються з економічними наслідками кризи, та в мобілізації українського жіночого руху для створення сильної та стійкої постпандемічної стратегії за права жінок", - Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас.

Щоб нічого не пропустити, стежте щодня за оновленнями на сайті УЖФ, а також на фейсбук-сторінці та у твітері.

Дивіться також

червень 2020
Український Жіночий Фонд (УЖФ) в рамках Проєкту «Просування прав людини та ґендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей» оголошує відкритий тендер на закупівлю спортивного інвентаря та обладнання, спортивних та дитячих майданчиків громадськими організаціями Запорізької та Луганської областей, які реалізують грантові проекти за фінансовою підтримкою міжнародних донорів.
червень 2020
Український Жіночий Фонд (УЖФ) в рамках Проєкту «Просування прав людини та гендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей» оголошує відкритий тендер на закупівлю медичного та реабілітаційного обладнання громадськими організаціями Запорізької, Донецької та Луганської областей, які реалізують грантові проекти за фінансовою підтримкою міжнародних донорів.
червень 2020
Український Жіночий Фонд (УЖФ) в рамках Проєкту «Просування прав людини та гендерної рівності за допомогою мобілізації громад задля розширення можливостей» оголошує відкритий тендер на закупівлю систем відеоспостереження, освітлення та сигналізації громадськими організаціями Запорізької та Луганської областей, які реалізують грантові проекти за фінансовою підтримкою міжнародних донорів.