жовтень 2020

Український Жіночий Фонд запрошує до участі у тренінгу з методології мобілізації громад задля розширення можливостей

Український Жіночий Фонд (УЖФ) запрошує ініціативних громадянок та громадян України, зацікавлених у впровадженні належного врядування в своїх громадах, взяти участь у дводенному тренінгу з методології мобілізації громад задля розширення можливостей (Community Mobilization for Empowerment, CME), які будуть проходити протягом жовтня-листопада 2020 року за компонентом «Просування прав людини та гендерної рівності за допомогою мобілізації громад для розширення можливостей» в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру в східних регіонах України.

Мета тренінгу: надати учасникам та учасницям інформацію про методолігію СМЕ, сприяти оволодінню інструментами та формуванню навички мобілізації своїх спільнот, з якої починається сталий і збалансований розвиток на місцевому рівні, – процес, в якому соціально ізольовані й дискриміновані особи чи групи, особливо найбільш вразливі, отримують більше можливостей робити свідомий вибір, діяти, ставати помітними та досягати результатів.

Реформа  децентралізації передбачає, що новостворені ОТГ візьмуть на себе функції відновлення, планування політик, формування  бюджету, надання різних послуг, оскільки вони мають бути здатними краще виявляти та задовольняти потреби людей. Створення нових ОТГ є передумовою для мобілізації та розширення можливостей громади, де чують голоси, задовольняють потреби та захищають права людей з вразливих груп, які зазнають множинних форм дискримінації. Для цього необхідне представництво та участь різних груп мешканців громад у прийнятті рішень. Як активізувати жінок та чоловіків з вразливих категорій населення до участі у місцевих політичних процесах та управлінні громадою? Відповідь на це запитання дає методологія СМЕ, яка успішно впроваджується Українським Жіночим Фондом спільно з ООН Жінки у постраждалих від військового конфлікту регіонах Донецької і Луганської областей на сході України з 2016 року, а також Запорізькій області з 2018 року.   

В основі методології СМЕ лежать принципи дотримання прав людини і ґендерної рівності, а тому цей процес допомагає боротися з проявами дискримінації та демонструвати переваги відкритості до різних людей. Таким чином, підхід СМЕ пропонує покрокову інструкцію,  яка дозволяє мобілізувати всіх громадян – жінок і чоловіків – дати їм можливість висловити свою думку і сприяє тому, щоб місцеві органи влади приймали рішення з урахуванням принципів дотримання прав людини і ґендерної рівності.

Для участі у тренінгу запрошуються всі бажаючі неформальні лідери та лідерки, небайдужі громадяни, які б хотіли очолити або приєднатися до організованих груп активістів, представники органів місцевого самоврядування, які проходили навчання з належного врядування і планують впроваджувати нові підходи  в своїх громадах, представники/ці різних соціальних груп, молодь від 15 років, які цінують свою територіальну  громаду і хотіли б долучитися до системних змін в ній та багато інших людей, які розуміють, що мешканці громад мають об'єднуватися в групи та голосно говорити про свої потреби, використовуючи всі наявні інструменти належного врядування та конструктивно співпрацювати з владою над вирішенням своїх проблем.

Участь у тренінгу є безкоштовною. 

Реєстрація до участі в Тренінгу є обов’язковою.

Термін реєстрації – до січня 2020 року за посиланням http://ukr.wf/3p 

Зацікавлені та зареєстровані особи будуть розділені на групи. Кожна група відвідає 2-денний тренінг (по 4 години кожного дня) в онлайн режимі у термін з 15 жовтня по 15 листопада 2020 року. Посилання на тренінг буде надіслано учасникам(-цям) після підтвердження можливості взяти участь у тренінгу в запропоновані дати.

В разі запитань прохання звертатись до Тетяни Литвинової, координаторки Проєкту від Українського Жіночого Фонду на електронну адресу t.lytvynova@uwf.org.ua 

 Бажаємо Вам бути натхненними в своїх намірах з розвитку громад  і чекаємо на ваші заявки до участі в тренінгу!

 

Дивіться також

квітень 2021
З 5 по 16 квітня з успіхом пройшли 3-денні онлайн тренінги 21 та 22 Академій Жіночого Лідерства для активних жінок з 7 об'єднаних територіальних громад 4-ої когорти з Чернігівської області. 86 мотивованих представниць й справжніх жінок-лідерок зі Сновської, Корюківської, Ніжинської, Лосинівської, Менської, Сосницької та Новгород-Сіверської ОТГ долучились до участі в Академії Жіночого Лідерства – унікальному компоненті програми DOBRE, що орієнтований на створення нових можливостей для місцевих жінок і вже 4-ий рік поспіль з великим успіхом впроваджується в Україні Українським Жіночим Фондом в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом за підтримки USAID.
квітень 2021
Цьогоріч Хмельницький уперше вийшов на Марш жінок. Це одне з чотирнадцяти міст, які провели феміністичну акцію 8 березня наживо. Що надихає, дивує і змушує замислюватися; як жінки впливають на безпеку і мир у громадах; яким буде Марш жінок через п’ять років? Про це ми запитали Вікторію Пархомець, одну з організаторок дебютного Маршу в Хмельницькому.
квітень 2021
Український Жіночий Фонд оголошує конкурс на вакансії Координаторок/ів Секретаріатів депутатських груп з гендерних питань (ДГГП) у радах Житомирській, Чернігівській міських та Львівській, Одеській обласних.