жовтень 2020

Український Жіночий Фонд запрошує до участі у тренінгу з методології мобілізації громад задля розширення можливостей

Український Жіночий Фонд (УЖФ) запрошує ініціативних громадянок та громадян України, зацікавлених у впровадженні належного врядування в своїх громадах, взяти участь у дводенному тренінгу з методології мобілізації громад задля розширення можливостей (Community Mobilization for Empowerment, CME), який буде організовано  протягом жовтня-листопада 2020 року за компонентом «Просування прав людини та гендерної рівності за допомогою мобілізації громад для розширення можливостей» в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру в східних регіонах України.

Мета тренінгу: надати учасникам та учасницям інформацію про методологію СМЕ, сприяти оволодінню інструментами та формуванню навички мобілізації своїх спільнот, з якої починається сталий і збалансований розвиток на місцевому рівні, - процес, в якому соціально ізольовані й дискриміновані особи чи групи, особливо найбільш вразливі, отримують більше можливостей робити свідомий вибір, діяти, ставати помітними та досягати результатів.

Реформа децентралізації передбачає, що новостворені ОТГ візьмуть на себе функції відновлення, планування політик, формування  бюджету, надання різних послуг, оскільки вони мають бути здатними краще виявляти та задовольняти потреби людей. Створення нових ОТГ є передумовою для мобілізації та розширення можливостей громади, де чують голоси, задовольняють потреби та захищають права людей з вразливих груп, які зазнають множинних форм дискримінації. Для цього необхідне представництво та участь різних груп мешканців громад у прийнятті рішень. Як активізувати жінок та чоловіків з вразливих категорій населення до участі у місцевих політичних процесах та управлінні громадою? Відповідь на це запитання дає методологія СМЕ, яка успішно впроваджується Українським Жіночим Фондом спільно з ООН Жінки у постраждалих від військового конфлікту регіонах Донецької і Луганської областей на сході України з 2016 року, а також Запорізькій області з 2018 року.   

В основі методології СМЕ лежать принципи дотримання прав людини і ґендерної рівності, а тому цей процес допомагає боротися з проявами дискримінації та демонструвати переваги відкритості до різних людей. Таким чином, підхід СМЕ пропонує покрокову інструкцію,  яка дозволяє мобілізувати всіх громадян – жінок і чоловіків – дати їм можливість висловити свою думку і сприяє тому, щоб місцеві органи влади приймали рішення з урахуванням принципів дотримання прав людини і ґендерної рівності.

Для участі у тренінгу запрошуються всі бажаючі: формальні і неформальні лідери та лідерки, представники(-ці) громадських організацій, які розвивають ОТГ, небайдужі громадяни(-ки), які б хотіли очолити або приєднатися до організованих груп активістів(-ок), представники(-ці) органів місцевого самоврядування, які проходили навчання з належного врядування і планують впроваджувати нові підходи  в своїх громадах, представники(-ці) різних соціальних груп, молодь від 15 років, які цінують свою територіальну  громаду і хотіли б долучитися до системних змін в ній, та інші зацікавлені,  які розуміють, що мешканці(-ки) громад мають об'єднуватися в групи та голосно говорити про свої потреби, використовуючи всі наявні інструменти належного врядування та конструктивно співпрацювати з владою над вирішенням своїх проблем.

Участь у тренінгу є безкоштовною.  

Реєстрація до участі в Тренінгу є обов’язковою.

Термін реєстрації – до 20 жовтня 2020 року за посиланням http://ukr.wf/3p 

Зацікавлені та зареєстровані особи будуть розділені на групи. Кожна група відвідає 2-денний тренінг (по 4 години кожного дня) в онлайн режимі у термін з 15 жовтня по 15 листопада 2020 року. Посилання на тренінг буде надіслано учасникам(-цям) після підтвердження можливості взяти участь у тренінгу в запропоновані дати.

В разі запитань прохання звертатись до Тетяни Литвинової, координаторки Проєкту від Українського Жіночого Фонду на електронну адресу t.lytvynova@uwf.org.ua 

 Бажаємо Вам бути натхненними в своїх намірах з розвитку громад  і чекаємо на ваші заявки до участі в тренінгу!

 

Дивіться також

жовтень 2020
В межах проєкту "Голос жінок і лідерство - Україна" наш партнер МФ "Відродження" оголошується конкурс на участь в онлайн тренінгу «Бюджетна адвокація», який пройде 25 – 27 листопада. Для реєстрації потрібно заповнити аплікаційну форму до 6 листопада
жовтень 2020
Мета конкурсу – обрати 4 регіональні партнери в Київській, Черкаській, Луганській та Закарпатській областях (по одній партнерській організації в області), які допоможуть забезпечити участь жінок і жіночих організацій з цих областей в ініціативах проєкту, а також підтримати залучення віддалених регіонів та недостатньо охоплених територій України.
жовтень 2020
За підсумками конкурсу грантів, що проходив у межах Феменкемпу-2020, Український Жіночий Фонд обрав дві переможні проєктні пропозиції активісток, які варті уваги і потребують реалізації. Проте авторки проєктів не належать до громадських організацій. Тож аби їхні ініціативи стали реальністю, дуже важливим є допомога партнерських організацій щодо адміністрування цих проєктів.