листопад 2020

Академію Жіночого Лідерства закінчили ще 96 активних жінок із Івано-Франківської та Тернопільської областей

Ось і завершились всі 20 циклів Академії Жіночого Лідерства, заплановані в рамках програми USAID DOBRE, що протягом 3 років (2018 -2020 рр.) реалізував Український Жіночий Фонд в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом.

З 16 по 20 листопада 2020 р. пройшла серія заключних 2-денних онлайн тренінгів 18-20 Академії Жіночого Лідерства для активних жінок з семи нових об’єднаних територіальних громад Франківщини та п’яти громад Тернопільщини. 

Мережу активних, креативних і небайдужих випускниць АЖЛ поповнили 96 представниць Дзвиняцької, П’ядицької, Білоберізької, Тлумацької, Верхнянської, Ланчинської та Нижньовербізької ОТГ Івано-Франківської області, а також Підволочиської, Борщівської, Зборівської, Лановецької та Золотниківської громад Тернопільської області.

На завершальному етапі навчання в Академії лідерки з громад дізнавались про участь жінок у прийнятті рішень, про адвокацію та методи впливу на владу, про важливість мобілізації громади через залучення до прийняття рішень інше.

В останній день тренінгів представниці УЖФ анонсували запуск Програми малих грантів на підтримку ініціатив учасниць 18-20 Академії Жіночого Лідерства з означених громад, після чого учасниці Академії під керівництвом досвідчених тренерок Академії навчались практичним аспектам написання проектів відповідно до мети, завдань, пріоритетів програми мікрогрантів, а також з урахуванням типових помилок при підготовці проектних пропозицій.

Учасниці знайомились з прикладами ефективних і успішних проектів випускниць попередніх Академій, а також дізнавались про можливості програми менторської підтримки та отримання індивідуальних консультацій від досвідчених менторок-тренерок при написанні та доопрацюванні проєктів.

Що далі? А далі підготовка та подання на конкурс власних ініціатив, важливих і корисних для жінок з означених громад, перемога в конкурсі та успішне виконання випускницями АЖЛ ще 24 проектів на користь жінок громад, в яких вони мешкають, для розширення їхніх можливостей і особистого зростання жінок-лідерок.

Переможниці-грантерки будуть оголошені у другій половині грудня 2020 р., аби з січня 2021 р. розпочати виконання проєктів на користь жінок громад.

 

АКАДЕМІЯ ЖІНОЧОГО ЛІДЕРСТВА в цифрах:

За період з лютого 2018 р. по листопад 2020 р. проведено 20 п'ятиденних циклів Академії Жіночого Лідерства

Учасниці: 536 випускниць АЖЛ

Географія: Харківська, Дніпропетровська, Херсонська, Миколаївська, Кіровоградська, Тернопільська, Івано-Франківська області

Балотувались в депутатки на місцевих виборах 2020  134 випускниці АЖЛ, або кожна п'ята випускниця.

Обрано депутатками: 47 випускниць Академії Жіночого Лідерства перемогли на місцевих виборах.

Проєкти: за цей період підтримано і випускницями 17-ти Академій успішно реалізовано 73 проєкти.

Перспективи: ще 24 успішні і сталі ініціативи випускниць 18-20 АЖЛ можуть бути підтримані та профінансовані до кінця 2020 р.
Дивіться також

грудень 2020
Беззаперечні докази того, що антиґендерні рухи – частина політики «поділяй і володарюй», – містяться в дослідженні «Ґендер чи антиґендер. Хто атакує демократію в Україні?». 17 грудня 2020 року на IX Форумі розвитку громадянського суспільства Український Жіночий Фонд провів дискусію про те, як ґендерні наративи впливають на поведінку й безпеку українців та українок, державну політику і позицію України на міжнародній арені.
грудень 2020
У день свого 20-річчя, 21 листопада 2020 року, Український Жіночий Фонд оголосив про відновлення молодіжної програми «Перший крок до успіху» і початок фандрейзингової кампанії. Перший внесок ми вже отримали – в казковий спосіб. Щоб випустити набір дівчат-лідерок у 2021 році, ми збираємо $50 000. Кожен ваш внесок дозволить нам відібрати до програми більше дівчат і зробити їхній «Перший крок до успіху» впевненішим.
грудень 2020
Український Жіночий Фонд оголошує конкурс швидких грантів для жіночих/феміністичних організацій, які впоралися з безліччю нових викликів, спричинених пандемією, складними форматами роботи та зміною пріоритетів, збільшенням навантаження і розв’язанням непростих задач. Ми хочемо підтримати тих, хто потребує перезавантаження, підсилення стійкості та поповнення енергетичних ресурсів – щоб робота команд у наступному році була злагодженою й ефективною. Для нас це і є найпершою феміністичною цінністю: турбота про себе і одна про одну, підтримка та сестринство.