грудень 2020

Стратегія реагування жіночих громадських організацій та жіночого руху на COVID-19 і його наслідки. Презентація

10 грудня 2020 р., 15.00 – 16.00. Онлайн: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZErfuCtrjwqGt2bVbKpLwnTy6CLcKw_9y0C

Громадські й урядові організації, благодійні фонди і міжнародні донори – всі зараз підбивають підсумки року і визначають стратегічні пріоритети діяльності в постковідному світі. Що слід врахувати, щоб виклики пандемії коронавірусу дали поштовх до кращого розуміння і дотримання прав жінок, а не поглиблення проблем?

Пандемія змушує громадські організації розриватися між відповідями на нові виклики і впливом на політики. Розв’язувати нагальні проблеми важливо, але зараз як ніколи важливо говорити про системні зміни в новому постковід-світі. Стратегія жіночого/феміністичного руху у відповідь на COVID-19 – саме про це. І це спільне напрацювання жіночих/феміністичних організацій, які вміють діяти на випередження і досягати змін.

Український Жіночий Фонд профасилітував дискусії і впорядкував Стратегію, яка дозволяє побачити в ситуації і виклики, і можливості, пропонує рішення. Запрошуємо вас першими познайомитися з остаточною версією Стратегії та посприяти тому, щоб вона стала дороговказом для людей та інституцій, які впливають на ґендерну політику. 

Учасники презентації:

Матті Маасікас, Посол Європейського Союзу в Україні;

Катерина Левченко, Урядова уповноважена з питань ґендерної політики;

Наталія Карбовська, директорка зі стратегічного розвитку Українського Жіночого Фонду;

Наталія Тарасенко, Голова МГО «Паритет», м. Житомир;

Світлана Дубина, Голова ГО «ВІСЬ», м. Вінниця;

Оксана Мірошниченко, Голова ГО “Жіночий інформаційно-координаційний центр”, м. Дніпро.

 

Кому і навіщо важливо взяти участь у презентації Стратегії жіночого/феміністичного руху у відповідь на COVID-19?

-          представницям жіночих /феміністичних організацій, активісткам жіночого руху – щоб не лише реагувати на кризу, а системно досягати цілей;

-          донорським організаціям – щоб відповідати на реальні потреби цільових аудиторій і спиратися на їхні рішення;

-          політикиням, стратегиням і лідеркам думок – щоб дізнаватися про тренди громадського і, зокрема, жіночого руху з першоджерел.

 

 

У результаті всі учасниці та учасники зможуть обговорити:

-          бачення розвитку жіночого / феміністичного руху в Україні в післякоронавірусному світі;

-          детальну та узгоджену Стратегію відповіді жіночого/феміністичного руху на виклики пандемії;

-          практичні інструменти скоординованої роботи для громадських організацій, які захищають права жінок та дівчат в Україні.

 

Реєстрація: https://us02web.zoom.us/meeting/register/tZErfuCtrjwqGt2bVbKpLwnTy6CLcKw_9y0C

  

Формат: онлайн на платформі Zoom.

 

Робочі мови: українська і англійська із синхронним перекладом.

 

Стратегія розроблена в межах проєкту «Жіночий рух – в авангарді реагування на виклики COVID-19 в Україні» за підтримки Європейського Союзу.

 

Дивіться також

грудень 2020
Беззаперечні докази того, що антиґендерні рухи – частина політики «поділяй і володарюй», – містяться в дослідженні «Ґендер чи антиґендер. Хто атакує демократію в Україні?». 17 грудня 2020 року на IX Форумі розвитку громадянського суспільства Український Жіночий Фонд провів дискусію про те, як ґендерні наративи впливають на поведінку й безпеку українців та українок, державну політику і позицію України на міжнародній арені.
грудень 2020
У день свого 20-річчя, 21 листопада 2020 року, Український Жіночий Фонд оголосив про відновлення молодіжної програми «Перший крок до успіху» і початок фандрейзингової кампанії. Перший внесок ми вже отримали – в казковий спосіб. Щоб випустити набір дівчат-лідерок у 2021 році, ми збираємо $50 000. Кожен ваш внесок дозволить нам відібрати до програми більше дівчат і зробити їхній «Перший крок до успіху» впевненішим.
грудень 2020
Український Жіночий Фонд оголошує конкурс швидких грантів для жіночих/феміністичних організацій, які впоралися з безліччю нових викликів, спричинених пандемією, складними форматами роботи та зміною пріоритетів, збільшенням навантаження і розв’язанням непростих задач. Ми хочемо підтримати тих, хто потребує перезавантаження, підсилення стійкості та поповнення енергетичних ресурсів – щоб робота команд у наступному році була злагодженою й ефективною. Для нас це і є найпершою феміністичною цінністю: турбота про себе і одна про одну, підтримка та сестринство.