грудень 2020

Стратегія реагування жіночих громадських організацій та жіночого руху на COVID-19 і його наслідки

Цей документ – результат фокус-груп, консультацій і аналітичної роботи, які почалися в липні 2020 року завдяки проєкту Українського Жіночого Фонду «Жіночий рух – в авангарді реагування на виклики COVID-19 в Україні» за підтримки Європейського Союзу. Проєкт передбачав не лише оперативну допомогу жіночим організаціям, а й аналіз впливу пандемії на права і можливості жінок в Україні та розроблення системних відповідей. Стратегія створена жіночим / феміністичним рухом для того, щоб кожна організація, активістка чи активіст, уряд, установа чи компанія користувалися нею, вибудовуючи свої пріоритети. Український Жіночий Фонд профасилітував дискусії і презентував узагальнену версію Стратегії 10 грудня 2020 року для громадських і урядових організацій, благодійних фондів і міжнародних донорів.

Стратегія – свідчення того, що жіночий рух дивиться в корінь проблем і готовий діяти на випередження. Документ узагальнює і описує не лише проблеми, з якими зіштовхуються жінки в період карантину, а й потенціал жінок і їх об’єднань, корисний для всього суспільства, яке опинилося в нових умовах. Розробники Стратегії впевнені: якщо керуватися нею у щоденній діяльності, то через 10-15 років ні в кого не виникатиме запитання, навіщо проводити ґендерний аналіз при розробленні стратегічних рішень. Якщо ґендерно чутливі підходи стануть усвідомленою необхідністю не лише жіночих/феміністичних організацій, а й донорських структур, бізнесу, органів влади та місцевого самоврядування, зміни у свідомості щодо прав жінок стануть реальністю.

 

Перейти до Стратегії (українською мовою)

Перейти до Стратегії (англійською мовою) 

Дивіться також

грудень 2020
Беззаперечні докази того, що антиґендерні рухи – частина політики «поділяй і володарюй», – містяться в дослідженні «Ґендер чи антиґендер. Хто атакує демократію в Україні?». 17 грудня 2020 року на IX Форумі розвитку громадянського суспільства Український Жіночий Фонд провів дискусію про те, як ґендерні наративи впливають на поведінку й безпеку українців та українок, державну політику і позицію України на міжнародній арені.
грудень 2020
У день свого 20-річчя, 21 листопада 2020 року, Український Жіночий Фонд оголосив про відновлення молодіжної програми «Перший крок до успіху» і початок фандрейзингової кампанії. Перший внесок ми вже отримали – в казковий спосіб. Щоб випустити набір дівчат-лідерок у 2021 році, ми збираємо $50 000. Кожен ваш внесок дозволить нам відібрати до програми більше дівчат і зробити їхній «Перший крок до успіху» впевненішим.
грудень 2020
Український Жіночий Фонд оголошує конкурс швидких грантів для жіночих/феміністичних організацій, які впоралися з безліччю нових викликів, спричинених пандемією, складними форматами роботи та зміною пріоритетів, збільшенням навантаження і розв’язанням непростих задач. Ми хочемо підтримати тих, хто потребує перезавантаження, підсилення стійкості та поповнення енергетичних ресурсів – щоб робота команд у наступному році була злагодженою й ефективною. Для нас це і є найпершою феміністичною цінністю: турбота про себе і одна про одну, підтримка та сестринство.