грудень 2020

Стратегія реагування жіночих громадських організацій та жіночого руху на COVID-19 і його наслідки

Цей документ – результат фокус-груп, консультацій і аналітичної роботи, які почалися в липні 2020 року завдяки проєкту Українського Жіночого Фонду «Жіночий рух – в авангарді реагування на виклики COVID-19 в Україні» за підтримки Європейського Союзу. Проєкт передбачав не лише оперативну допомогу жіночим організаціям, а й аналіз впливу пандемії на права і можливості жінок в Україні та розроблення системних відповідей. Стратегія створена жіночим / феміністичним рухом для того, щоб кожна організація, активістка чи активіст, уряд, установа чи компанія користувалися нею, вибудовуючи свої пріоритети. Український Жіночий Фонд профасилітував дискусії і презентував узагальнену версію Стратегії 10 грудня 2020 року для громадських і урядових організацій, благодійних фондів і міжнародних донорів.

Стратегія – свідчення того, що жіночий рух дивиться в корінь проблем і готовий діяти на випередження. Документ узагальнює і описує не лише проблеми, з якими зіштовхуються жінки в період карантину, а й потенціал жінок і їх об’єднань, корисний для всього суспільства, яке опинилося в нових умовах. Розробники Стратегії впевнені: якщо керуватися нею у щоденній діяльності, то через 10-15 років ні в кого не виникатиме запитання, навіщо проводити ґендерний аналіз при розробленні стратегічних рішень. Якщо ґендерно чутливі підходи стануть усвідомленою необхідністю не лише жіночих/феміністичних організацій, а й донорських структур, бізнесу, органів влади та місцевого самоврядування, зміни у свідомості щодо прав жінок стануть реальністю.

 

Перейти до Стратегії (українською мовою)

Перейти до Стратегії (англійською мовою) 

Дивіться також

травень 2021
Український Жіночий Фонд у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (НДІ) здійснив ґендерний моніторинг місцевих виборів, що відбулися 25 жовтня 2020 року. Вже оприлюднено Фінальний звіт за результатами моніторингу.
травень 2021
З 11 по 14 травня 2021 р. пройшла серія заключних 2-денних онлайн тренінгів 21-22 Академії Жіночого Лідерства для активних жінок з 7 нових об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.
травень 2021
Український Жіночий Фонд оголошує конкурс на вакансії Координаторок/ів Секретаріатів депутатських груп з гендерних питань (ДГГП) у Волинській обласній раді та Луцькій міській раді; Харківській міській раді; Хмельницькій обласній раді та Хмельницькій міській раді; Чернівецькій обласній раді та Чернівецькій міській раді.