грудень 2020

Стратегія реагування жіночих громадських організацій та жіночого руху на COVID-19 і його наслідки

Цей документ – результат фокус-груп, консультацій і аналітичної роботи, які почалися в липні 2020 року завдяки проєкту Українського Жіночого Фонду «Жіночий рух – в авангарді реагування на виклики COVID-19 в Україні» за підтримки Європейського Союзу. Проєкт передбачав не лише оперативну допомогу жіночим організаціям, а й аналіз впливу пандемії на права і можливості жінок в Україні та розроблення системних відповідей. Стратегія створена жіночим / феміністичним рухом для того, щоб кожна організація, активістка чи активіст, уряд, установа чи компанія користувалися нею, вибудовуючи свої пріоритети. Український Жіночий Фонд профасилітував дискусії і презентував узагальнену версію Стратегії 10 грудня 2020 року для громадських і урядових організацій, благодійних фондів і міжнародних донорів.

Стратегія – свідчення того, що жіночий рух дивиться в корінь проблем і готовий діяти на випередження. Документ узагальнює і описує не лише проблеми, з якими зіштовхуються жінки в період карантину, а й потенціал жінок і їх об’єднань, корисний для всього суспільства, яке опинилося в нових умовах. Розробники Стратегії впевнені: якщо керуватися нею у щоденній діяльності, то через 10-15 років ні в кого не виникатиме запитання, навіщо проводити ґендерний аналіз при розробленні стратегічних рішень. Якщо ґендерно чутливі підходи стануть усвідомленою необхідністю не лише жіночих/феміністичних організацій, а й донорських структур, бізнесу, органів влади та місцевого самоврядування, зміни у свідомості щодо прав жінок стануть реальністю.

 

Перейти до Стратегії (українською мовою)

Перейти до Стратегії (англійською мовою) 

Дивіться також

квітень 2021
З 5 по 16 квітня з успіхом пройшли 3-денні онлайн тренінги 21 та 22 Академій Жіночого Лідерства для активних жінок з 7 об'єднаних територіальних громад 4-ої когорти з Чернігівської області. 86 мотивованих представниць й справжніх жінок-лідерок зі Сновської, Корюківської, Ніжинської, Лосинівської, Менської, Сосницької та Новгород-Сіверської ОТГ долучились до участі в Академії Жіночого Лідерства – унікальному компоненті програми DOBRE, що орієнтований на створення нових можливостей для місцевих жінок і вже 4-ий рік поспіль з великим успіхом впроваджується в Україні Українським Жіночим Фондом в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом за підтримки USAID.
квітень 2021
Цьогоріч Хмельницький уперше вийшов на Марш жінок. Це одне з чотирнадцяти міст, які провели феміністичну акцію 8 березня наживо. Що надихає, дивує і змушує замислюватися; як жінки впливають на безпеку і мир у громадах; яким буде Марш жінок через п’ять років? Про це ми запитали Вікторію Пархомець, одну з організаторок дебютного Маршу в Хмельницькому.
квітень 2021
Український Жіночий Фонд оголошує конкурс на вакансії Координаторок/ів Секретаріатів депутатських груп з гендерних питань (ДГГП) у радах Житомирській, Чернігівській міських та Львівській, Одеській обласних.