грудень 2020

«Перший крок до успіху імені Марти Коломиєць»: скринька для внесків відкрита

У день свого 20-річчя, 21 листопада 2020 року, Український Жіночий Фонд оголосив про відновлення молодіжної програми «Перший крок до успіху» і початок фандрейзингової кампанії. Перший внесок ми вже отримали – в казковий спосіб. Щоб випустити набір дівчат-лідерок у 2021 році, ми збираємо $50 000. 

 

Молодіжна програма Українського Жіночого Фонду: для кого, про що і навіщо

Ми хочемо, щоб у жіночий / феміністичний рух вливалося дедалі більше дівчат, для яких ґендерна рівність буде способом життя, а фемінізм – рецептом успіху.  Для цього ми перезапускаємо програму, завдяки якій 311 молодих лідерок з усіх куточків України повірили в себе, навчились оберігати й захищати права жінок, понесли феміністичні цінності у свої громади й соціальні групи. Випускниці програми виросли в лідерок громадських організацій, журналісток, державних службовиць, підприємиць, викладачок, економісток, психологинь, – нині вони знані фахівчині й особистості.

Упродовж одинадцяти років їм дарували увагу, знання і підтримку жінки, імена яких є синонімами цілеспрямованості й самореалізації: від науки до шоубізу, від журналістики до фешн-індустрії, від мистецтва до політики. Ольга Герасим'юк, Таміла Ташева, Наталя Сумська, Олена Шоптенко, Тетяна Ісаєва, Анна Бабенко, Маша Єфросиніна, Євгенія Гапчинська і ще десятки успішних жінок з 2006 по 2017 роки запалювали дівчат – учасниць програми.

Успіх для нас – це повага і віра в себе, невпинний розвиток особистості і вміння вести за собою. Ми хочемо, аби щонайменше тридцять молодих лідерок із різних куточків України щороку робили крок до такого успіху.

 

Для цього ми:

  • навчатимемо дівчат і молодих жінок-лідерок, як оберігати й захищати права людини і досягати ґендерної рівності, як протидіяти насильству та дискримінації – від особистого до державного та міжнародного рівня;
  • розвитимемо лідерські якості дівчат та жінок із вразливих груп – щоб вони не лише самостійно додали труднощі, а й ставали агентками змін у своєму середовищі;
  • забезпечимо менторську підтримку від успішних жінок – щоб за першим кроком слідували наступні кроки до успіху, а перешкоди не знеохочували, а заохочували ;
  • ресурси і супровід у втіленні власних проєктів та участі в ініціативах громадських організацій.

 

«Ці дівчата бачать більше, яскравіше й світліше. Вони мріють не лише про особисте щастя, але про краще життя для своєї громади», - так казала про учасниць «Першого кроку до успіху» Марта Коломиєць, яка створила і впродовж одинадцяти років надихала молодіжну програму Українського Жіночого Фонду. Марта Коломиєць тривалий час була головою правління Українського Жіночого Фонду й директоркою Програми імені Фулбрайта в Україні.

З 2021-го року молодіжна програма Українського Жіночого Фонду носитиме ім’я Марти Коломиєць. Так ми вшановуємо пам’ять людини, без якої вже неможливо уявити історію українського жіночого руху. Марта Коломиєць вірила і постійно доводила: жінки створять справедливіший і досконаліший світ – варто лиш дати їм віру в себе, приклад, поштовх і допомогти розкрити потенціал.

 

Перший внесок для «Першого кроку»

Коли близькі Марти Коломиєць дізналися про нашу ініціативу, вони зібрали перший внесок для молодіжної програми і передали його Українському Жіночому Фонду. Сорок вісім благодійників уже повірили в «Перший крок до успіху імені Марти Коломиєць». Серед них рідні, друзі Марти Коломиєць і випускники Програми імені Фулбрайта різних років із різних континентів. Разом вони зібрали $6825. «У Марти було широке коло друзів - з дитинства, з шкільної лавки, з Пласту, з братства при парафії, як також між співпрацівниками по професії та стипендіатами програми імені Фулбрайта. Марта була вірною подругою, котра тримала міцний зв'язок між друзями. Нам всім ще важко прийняти, що Марти вже нема між нами, але знаходимо надію в тім, що Ви відновляєте програму "Перший крок до успіху" імені Марти Коломиєць. Так знаємо, що пам'ять про Марту житиме», - написали нам учасниці ініціативної групи, які збирали перший внесок.

Для нас це була не просто несподіванка і не просто дарунок до 20-річчя. Так ми переконалися, що наші кроки – у правильному напрямку і ведуть до успіху. Адже вартісні ідеї притягують ресурси для втілення. У Марти Коломиєць був дар – запалювати мріями і об’єднувати людей. Він продовжує жити завдяки тим, хто пам’ятає Марту і вірить в її ідеали.


Як допомогти молодіжній програмі жіночого лідерства 

Щоб у 2021 році «Перший крок до успіху імені Марти Коломиєць» випустив перший набір дівчат-лідерок, ми розташували «чарівну скриньку» для внесків на нашому сайті. Підтримати молодіжну програму так само просто, як поповнити картку. Ми віримо, що з вашою допомогою вже незабаром розповідатимемо про «Перший крок» і успіхи учасниць програми. І люди, які допомогли справі здійснитися, відчуватимуть цей успіх як власний – так працює справжня доброчинність. 

Дивіться також

квітень 2021
З 5 по 16 квітня з успіхом пройшли 3-денні онлайн тренінги 21 та 22 Академій Жіночого Лідерства для активних жінок з 7 об'єднаних територіальних громад 4-ої когорти з Чернігівської області. 86 мотивованих представниць й справжніх жінок-лідерок зі Сновської, Корюківської, Ніжинської, Лосинівської, Менської, Сосницької та Новгород-Сіверської ОТГ долучились до участі в Академії Жіночого Лідерства – унікальному компоненті програми DOBRE, що орієнтований на створення нових можливостей для місцевих жінок і вже 4-ий рік поспіль з великим успіхом впроваджується в Україні Українським Жіночим Фондом в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом за підтримки USAID.
квітень 2021
Цьогоріч Хмельницький уперше вийшов на Марш жінок. Це одне з чотирнадцяти міст, які провели феміністичну акцію 8 березня наживо. Що надихає, дивує і змушує замислюватися; як жінки впливають на безпеку і мир у громадах; яким буде Марш жінок через п’ять років? Про це ми запитали Вікторію Пархомець, одну з організаторок дебютного Маршу в Хмельницькому.
квітень 2021
Український Жіночий Фонд оголошує конкурс на вакансії Координаторок/ів Секретаріатів депутатських груп з гендерних питань (ДГГП) у радах Житомирській, Чернігівській міських та Львівській, Одеській обласних.