лютий 2021

Марш жінок* 2021: повістка Українського Жіночого Фонду

Уже понад двадцять років Український Жіночий Фонд сприяє росту та розвитку жіночого/феміністичного руху в Україні, підтримуючи жіночі/феміністичні організації, окремі груп жінок та дівчат.

Минулого року жінки без перебільшення були першими, хто вийшли на передову боротьби з COVID-19, допомагаючи насамперед найуразливішим групам населення. Тяжка доглядова праця, ризики в роботі медичних працівниць, скорочення робочих місць та втрата доходу, перебування у спільних просторах із кривдниками та домашнє насильство, зміна форматів діяльності, збільшення фізичних та інтелектуальних навантажень, - про це знають і говорять, але ПРАВА ЖІНОК ДОСІ НЕ НА ЧАСІ. Ми ризикуємо стати хронічно хворим і вбогим суспільством, якому лише до латання дірок і виживання – не до цивілізаційних змін.

Ми підтримуємо Марш жінок* і вимагаємо, щоб органи влади, міжнародні партнери з розвитку та бізнесу, плануючи свої наступні кроки, звернулися до Стратегії реагування жіночих громадських організацій та жіночого руху на COVID-19 і його наслідки, зокрема:

-          забезпечили рівне представлення жінок та чоловіків у всіх секторах суспільства і на всіх рівнях доступу до ухвалення рішень, зокрема до прийняття рішень щодо covid і стратегій подолання наслідків кризи;

-         включили експертів із ґендерних питань до органів влади та самоврядування;

-   надали ресурси організаціям громадянського суспільства для розроблення і впровадження довгострокових рішень з подолання наслідків пандемії, а не лише гуманітарну допомогу і ресурси швидкого реагування;

-   усвідомили, що соціально-економічний розвиток без жінок неможливий: замість того, щоб використовувати свій потужний потенціал, застосовувати нові навички для розвитку, жінки змушені протистояти обставинам.

Проти криз і пандемій у жіночого руху вже є план дій!


*під загальним терміном «жінки» ми розуміємо багатоманітність жіночих досвідів, ідентичностей та соціалізації, що знаходяться на перетинах раси, класу, віку, сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності тощо.

Дивіться також

березень 2021
Сексуальна орієнтація, безпека, грантожери, чоловіконенависниці: що змішує людей сумніватись у Марші жінок* і чому варто приєднуватись, а не вагатися. Відповідаємо на закиди аргументовано, виважено і правдиво.
березень 2021
Основні обов’язки: прийом та скеровування вхідних і вихідних дзвінків; обробка вхідної та вихідної кореспонденції; забезпечення кур’єрської доставки документів та поштових відправлень; забезпечення щоденної роботи офісу і організація матеріально-технічного забезпечення (технічне обслуговування і ремонт оргтехніки, контакти з експлуатаційними службами, облік і замовлення канцтоварів тощо) та ін.
березень 2021
Виклики, рішення, несподіванки антикризових проєктів. Що далі: від реакції до системних змін.