лютий 2021

Конкурс довгострокових грантів для жіночих/феміністичних організацій України. Відповіді на запитання

Український Жіночий Фонд оголосив конкурс довгострокових грантів у рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна». Документи та проєкти можна надсилати до 26 лютого. Публікуємо відповіді на запитання, які надійшли від учасниць.

1.    Чи може подавати на конкурс проєктів благодійна організація, яка не є жіночою,  але  з  самого початку  свого існування впроваджує проєкти та програми,
спрямовані на дівчат і жінок?

Участь у конкурсі можуть брати жіночі/феміністичні правозахисні організації України, які мають чітку спрямованість (відповідно до попередньої діяльності і статуту) на захист прав жінок та просування гендерної рівності.

2.    В умовах значиться, що організація за статутом повинна бути феміністичною. Чи може жіноча правозахисна організація, яка правадить відповідну діяльність, подаватися на здобуття гранту?

Умови конкурсу не вимагають, щоб організація була названа феміністичною у статуті. Однак, участь у конкурсі можуть брати ті організації, які не тільки беруть участь у відповідній діяльності, але і визначають захист прав жінок та/або просування гендерної рівності як мету або ж одне із основних статутних завдань своєї діяльності.

3.    Чи може громадська організація подавати заявку на цей конкурс, якщо організація заснована менш ніж три роки тому, а команда організації має більший досвід?

Участь у конкурсі можуть брати жіночі/феміністичні правозахисні організації які мають досвід роботи з дати офіційної реєстрації не менше трьох років.

4.    Чи може брати участь у конкурсі організація, яка може довести трирічний досвід роботи у зазначеній сфері, але зареєстрована менше 3 років?

Участь у конкурсі можуть брати жіночі/феміністичні правозахисні організації які мають досвід роботи з дати офіційної реєстрації не менше трьох років.

5.    Чи може організація-партнер, яка не є жіночою, бути головним заявником задля гарантування якісного адміністрування, а жіноча організація реалізовуватимемо усю заплановану проєктну діяльність?

Участь у конкурсі можуть брати жіночі/феміністичні правозахисні організації України, які мають чітку спрямованість (відповідно до попередньої діяльності і статуту) на захист прав жінок та просування гендерної рівності.

6.    Чи може брати участь у конкурсі організація, головою якої є чоловік?
Так.

7.    Чи може громадська організація подавати заявку на цей конкурс, якщо у 2020 році не отримувала жодного гранту?
В рамках конкурсу можуть бути підтримані проєкти, бюджет яких становить не менше 50% річного бюджету організації за один з попередніх трьох років (2018, 2019 або 2020), що підтверджується річним звітом організації за відповідний рік. Якщо організація не мала фінансування у 2020 році, але отримувала його в 2019 або 2018 році, така організація може брати участь в конкурсі.

8.    Что може одна громадська організація подати дві заявки? Наприклад, заявки з національним та регіональним проєктом, щоб комплексно вирішувати проблему.
Організація не обмежена у кількості заявок на конкурс. Однак, варто врахувати що в рамках одного конкурсу підтримка буде надаватись різним організаціям, і дві заявки від однієї організації не можуть бути підтримані.

9.    Чи може громадська організація брати участь у конкурсі, якщо її річний бюджет за 2020 рік складає тільки 25 000 грн?
В рамках конкурсу можуть бути підтримані проєкти, бюджет яких становить до 50% річного бюджету організації за один з попередніх трьох років (2018, 2019 або 2020), що підтверджується річним звітом організації за відповідний рік.
Відповідно, якщо максимальний річний бюджет організації за один з останніх трьох років становив 25 000 грн, вона може претендувати на грант, еквівалентний 12 500 грн.  
Обмежень на участь організацій за розміром їх річного бюджету немає.

10.    Якщо бюджет проєкту, реалізованого організацією, передбачав в тому числі закупівлю обладнання, яке оплачували напряму донори, чи рахується вартість цього обладнання в річному бюджеті організації при розрахунку максимального розміру гранту, на який організація може претендувати?
В рамках конкурсу можуть бути підтримані проєкти, бюджет яких становить не менше 50% річного бюджету організації за один з попередніх трьох років (2018, 2019 або 2020), що підтверджується річним фінансовим звітом організації за відповідний рік. Якщо обладнання передано на баланс організації і його вартість відображено у річному звіті організації, ці кошти буде враховано.

11.    Чи має бути бюджет грантової заявки рівно 30 000 доларів?
Бюджет грантової заявки може становити до 30 000 канадських доларів включно. Обмеження щодо мінімального бюджету заявки немає.

12.    Чи може громадська організація подавати заявку на цей конкурс, якщо керівниці та членкині організації були кандидатами від різних партій до різних рівнів місцевих рад, а ГО є аполітичною?
Чи може громадська організація подавати заявку на цей конкурс, якщо керівниці організації є депутатками? Чи буде вважатись, що така є організація афілійована з політичною партією?
Якщо жіноча/феміністична правозахисна організація є аполітичною і не залучена до діяльності певної політичної партії та її осередків, така громадська організація може брати участь у конкурсі.
Якщо керівництво організації та/або організація в цілому залучені до діяльності певної політичної партії та її осередків, громадська організація може вважатись пов’язаною із політичною партією.
Якщо ж організація є професійною асоціацією жінок-депутаток від різних політичних партій, така професійна асоціація не вважатиметься жіночою організацією, якщо вона не доведе, що дотримується феміністичних принципів та, окрім надання послуг жінкам, розширює їхні права.

13.    Ідея проєкту передбачає реалізацію завдань протягом шести місяців.  Чи відповідатиме така заявка критерію «довгострокових» грантів?
В рамках конкурсу можуть бути підтримані проєкти тривалістю до 24 місяців. Обмежень щодо мінімальної тривалості проєкту немає. Запропонований графік реалізації проєкту оцінить Експертна Комісія.

14.    Ідея проєкту передбачає втілення в одній області. Чи відповідатиме така заявка критеріям, чи проєкт обов’язково має бути національним?
В рамках конкурсу можуть бути підтримані проєкти, які передбачають реалізацію в одому регіоні, кількох регіонах чи на національному рівні.  

15.    Які витрати включає поняття «адміністративний бюджет проєкту» – оплату праці працівників, задіяних у реалізації проекту та нарахування на зарплату? Чи включає адміністративний бюджет оплату праці керівника проекту, асистента, бухгалтера, експерта?
Так, оплата праці працівників, задіяних у реалізації проекту, в тому числі керівника проєкту, асистента, бухгалтера та нарахування на зарплату входять в адміністративний бюджет проєкту.
Якщо експерт/ка надає послуги протягом усієї або більшої частини тривалості проєкту такі витрати також можуть бути віднесені до адміністративних.
Програмні і адміністративні витрати можуть також включати, наприклад, оплату оренди, послуг зв’язку, банківську комісію.

16.    Чи входить до статті витрат «адміністративний бюджет проєкту» оплата відряджень персоналу, а саме оплата добових?
Так, якщо оплата добових передбачена штатним працівникам організації, що задіяні в проекті.
Якщо ж йдеться про витрати, пов’язані із поїздками залучених консультантів (ФОП/за договором ЦПХ) для виконання конкретних завдань за проектом, то такі витрати (добові) зазвичай виконавці послуг закладають в кошторис своїх послуг, і вони додатково не оплачуються. Такі витрати мають включатися не до адміністративних послуг, а до статтей відповідних активностей.

17.    Оренда транспорту для забезпечення діяльності в рамках проекту включається до «адміністративного бюджет проєкту»  чи окремо? Чи входить до статті витрат «адміністративний бюджет проєкту» витрати на оренду транспортного засобу для відряджень?
Оренда транспорту для забезпечення конкретних активностей в рамках проекту включається до статті витрат відповідної активності і не включається до адміністративного бюджету.
Витрати на оренду транспортного засобу для відряджень штатного працівника організації, що задіяний в проєкті, відносяться до оплати відряджень, а відповідно, до адміністративного бюджету.  
Витрати на оренду транспортного засобу для залученого спеціаліста (ФОП/за договором ЦПХ) що виконує конкретну діяльність в рамках проєкту, відносяться до статтей відповідних активностей.

18.    Бюджет проекту передбачає придбання обладнання на суму  1 000 канадських доларів на одну одиницю техніки  чи на проєкт в цілому?
Придбання обладнання/активів на суму понад 1 000 канадських доларів за одиницю є недопустимою витратою.

19.    Чи може покривати  бюджет проекту витрати на захисні та антисептичні засоби?
Так.

20.  УЖФ підтримуватиме проекти, бюджет яких становить не менше чи не більше 50% річного бюджету організації за один з попередніх трьох років (2018, 2019 або 2020)?

УЖФ підтримуватиме проекти, бюджет яких становить до 50% річного бюджету організації за один з попередніх трьох років (2018, 2019 або 2020).

Наприклад, організація може претендувати на максимальний суму гранту 30 000 канадських доларів, якщо її річний бюджет за один з трьох попередніх років складав 60 000 канадських доларів або більше.

Дивіться також

квітень 2021
Депутатка – це лідерка, яка прагне змін та впливає на прийняття рішень в своїй громаді, враховуючи потреби та інтереси мешканців і мешканок та впроваджуючи принципи рівності жінок і чоловіків у життя місцевих громад. Якщо Вам не вистачає знань щодо гендерно-орієнтованого врядування, формування місцевого бюджету та ефективного використання коштів громади, діяльності депутатських груп з гендерних питань, застосування гендерних підходів у діяльність органів виконавчої влади, ми запрошуємо Вас приєднатися до когорти проактивних депутаток та пройти 4-денне тренінгове навчання.
квітень 2021
Global Affairs Canada шукає консультанта, консультантку або команду фахівців з оцінювання для проведення глибокого кейс-стаді проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна» у період червень-грудень 2021 року.
квітень 2021
Український Жіночий Фонд провів грантові конкурси в межах проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна» (ГЖЛ) за підтримки Уряду Канади, спрямовані на розвиток і підвищення організаційної спроможності жіночих / феміністичних організацій, розбудову регіональних партнерств, на розробку і втілення адвокаційних кампаній, а також конкурс грантів швидкого реагування на виклики пандемії коронавірусу. Про довготривалі проєкти ми розповімо в наступних оглядах. А зараз – найважливіше про гранти швидкого реагування.