травень 2021

Фінальний звіт за результатами ґендерного моніторингу

Український Жіночий Фонд у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом (НДІ) здійснив ґендерний моніторинг місцевих виборів, що відбулися 25 жовтня 2020 року.


Метою моніторингу був комплексний ґендерний аналіз виборчого процесу задля виявлення можливостей і перешкод для участі жінок у виборах та їхнього обрання до місцевих рад і на посади голів громад, а також участі в розподілі керівних посад після виборів.


Моніторинг передбачав аналіз законодавства, складу центральних керівних органів й обласних організацій політичних партій, представництва жінок серед кандидатів у списках політичних партій до обласних рад, серед кандидатів у голови громад та депутати міських рад великих міст, а також вибірки з 10 міст до 10 тисяч виборців, інтерв’ю з кандидатками й обраними депутатками, жінками і чоловіками — представниками політичних партій.


Аналіз досвіду кандидаток у виборчому процесі відбувався в три етапи: на початковому етапі виборчої кампанії, її завершальному етапі та після обрання й визначення результатів виборів. Загалом було опитано 200 кандидаток, які мешкають у 10 областях: Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернівецькій — і балотувалися в обласні ради, міські ради міст — обласних центрів та громади до 10 тисяч виборців, а також на посади міських голів від широкого спектра політичних партій і як самовисуванки. З-поміж опитаних кандидаток 83 були членкинями партій і 117 — не були членкинями партій, 176 балотувалися від політичних партій, 24 — як самовисуванки.


Проаналізовано представництво жінок загалом у списках політичних партій, серед лідерів списків, лідерів територіальних списків і перших трійок територіальних списків. Також проаналізовано повторне балотування й обрання депутатів, паралельне балотування, вплив «відкритих списків», вибуття кандидатів та обраних депутатів, досвід кандидаток під час виборчої кампанії, представництво жінок на керівних посадах після виборів.


Проміжні результати ґендерного моніторингу місцевих виборів було представлено в березні-квітні 2021 року на 8 міжрегіональних круглих столах у Житомирі, Запоріжжі, Львові, Одесі, Харкові, Херсоні, Хмельницьку та Чернівцях. Під час заходів 330 кандидаток, депутаток, голів громад, представниць і представників місцевих органів влади й громадських організацій узяли участь у напрацюванні рекомендацій за підсумками місцевих виборів та ґендерного моніторингу.

Щоб ознайомитися із Фінальним звітом за результатами ґендерного моніторингу, завантажте документ.

Дивіться також

травень 2021
З 11 по 14 травня 2021 р. пройшла серія заключних 2-денних онлайн тренінгів 21-22 Академії Жіночого Лідерства для активних жінок з 7 нових об’єднаних територіальних громад Чернігівщини.
травень 2021
Український Жіночий Фонд оголошує конкурс на вакансії Координаторок/ів Секретаріатів депутатських груп з гендерних питань (ДГГП) у Волинській обласній раді та Луцькій міській раді; Харківській міській раді; Хмельницькій обласній раді та Хмельницькій міській раді; Чернівецькій обласній раді та Чернівецькій міській раді.
квітень 2021
Депутатка – це лідерка, яка прагне змін та впливає на прийняття рішень в своїй громаді, враховуючи потреби та інтереси мешканців і мешканок та впроваджуючи принципи рівності жінок і чоловіків у життя місцевих громад. Якщо Вам не вистачає знань щодо гендерно-орієнтованого врядування, формування місцевого бюджету та ефективного використання коштів громади, діяльності депутатських груп з гендерних питань, застосування гендерних підходів у діяльність органів виконавчої влади, ми запрошуємо Вас приєднатися до когорти проактивних депутаток та пройти 4-денне тренінгове навчання.