квітень 2017

Навчальний візит до Грузії. День 06

У 6-ий день українська делегація відвідала Благодійний центр розвитку і реабілітації “Таназіарі” – це громадська організація, яка займається попередженням та реабілітацією жертв домашнього насильства. Представники Центру розповіли про історію свого створення та методики роботи, які дуже зацікавили учасниць з України, оскільки частину з підходів вони вже можуть запровадити у своїх групах самодопомоги, адже у багатьох громадах проблема домашнього насильства є актуальною.

Наступною була зустріч з громадськими організаціями у Центрі громадської активності міста Зугдіді. На зустріч прийшли жінки внутрішньо переміщені особи з Абхазії, які свого часу працювали як групи самодопомоги але через відсутність офіційного статусу не могли отримувати фінансування у вигляді грантів і тому вирішили створювати громадські організації. Жінки поділилися проблемами, з якими вони стикаються, як внутрішньо-переміщені особи, відповіли на питання українських представниць.

Також в цей день українська делегація ознайомилась з роботою Асоціації жінок з інвалідністю та матерів дітей з інвалідністю “DEA”, яка була створена місцевими та внутрішньо переміщеними жінками з інвалідністю з Абхазії з метою боротьби з домашнім та гендерним насильством, підтримки соціальної інтеграції осіб з інвалідністю та інших вразливих груп. Українські учасниці та учасники надзвичайно зацікавилися роботою Асоціації і поставили цілу низку питань, оскільки люди з інвалідністю у сільських громадах також є але їх соціальною реабілітацією мало хто займається. Деякі учасниці навіть обмінялися контактами з грузинськими колегами і домовилися продовжити консультування й надалі.

--

Компонент «Мобілізація громад задля розширення можливостей в Луганській та Донецькій областях» здійснюється Українським жіночим фондом у співпраці з ООН Жінки та за фінансування Європейського Союзу в рамках проекту «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України» (реалізовується Програмою розвитку ООН та структурою ООН Жінки).

Дивіться також

жовтень 2017
Влітку 2017 року ми запропонували жіночим/феміністичним організаціям України взяти участь у оцінці жіночого руху. Власне це була самооцінка, яка здійснювалась з використанням інструменту, що був розроблений та люб’язно наданий Глобальним жіночим фондом.
вересень 2017
Пані Марі Йованович зустрілася з підприємцями, які отримали грантову підтримку на розширення бізнесу, завдяки чому створили нові робочі місця і працевлаштували осіб, що постраждали від конфлікту на сході України.
серпень 2017
УЖФ шукає постачальника різноманітного обладнання в рамках проекту «Економічні можливості постраждалим від конфлікту» за підтримки USAID.