квітень 2017

Досвід діяльності грузинських груп самодопомоги на лінії розмежування

Українські мобілізаторки громад повертаються з Грузії, маючи чітку програму дій для груп самодопомоги в своїх громадах – грузинський досвід виявився надзвичайно прикладним і корисним.

10 квітня 2017 року. Останньою в програмі навчального візиту стала зустріч з представницями груп самодопомоги поселення Ганмухурі, що розташований у безпосередній близькості до лінії розмежування з Абхазією, яку контролюють війська Російської Федерації. Учасниці груп самодопомоги поділилися своїм досвідом реалізації проектів, розповіли про особливості потреб громади, що знаходиться на лінії розмежування и тому більше стикається з проблемами вимушено переміщених осіб або ж тих, які живуть на окупованих територіях.

Зокрема діти, які опинилися на окупованих територіях і не бажають навчатися в абхазьких школах російською мовою, майже щодня перетинають лінію розмежування, щоб ходити до школи Ганмухурі і навчатись грузинською. Діти вільно можуть перетинати пункти перепуску, однак у Грузії навчання триває 12 років, в той час, як в Абхазії лише 11 і тому після закінчення 11 класу, за логікою прикордонних підрозділів ФСБ РФ, дитина перестає бути дитиною і на неї накладаються обмеження, які діють щодо дорослих і тому ходити щодня у школи в Ганмухурі 12-класники вже не можуть.

Водночас молодь Ганмухурі є дуже активною і дієвою – ними створено 2 молодіжних групи самодопомоги, які самі вигадують і пишуть проекти, ними ініційовано проведення квестів, так званих “веселих вечорів”, під час яких відбувається соціалізація молодих людей та низка інших проектів.

Групи самодопомоги у Ганмухурі не стали реєструвати фонд громади, оскільки вони домовились з таким фондом у Анаклії – і “NEFA Foundation” періодично фінансує проекти груп самодопомоги Ганмухурі.

По звершенню візиту до Ганмухурі, українські мобілізаторки громад та лідери груп самодопомоги разом з представницями Жіночого інформаційного центру та Фонду Тасо обговорили результати візиту, перерахували ініціативи, які найбільше вразили та надихнули почати впровадження аналогічних ініціатив в своїх громадах. Тетяна Сігаєва, мобилизаторка громади з Вугледара, повідомила, що щойно їй повідомили, що обласна влада погодила ідею створення молодіжного центру у місті і вже навіть перерахувала потрібні кошти місту. Ця ідея виникла значно раніше до поїздки в Грузію, однак під час візиту Тетяна оперативно ділилася враженнями з представниками міської влади, які зацікавлені в співпраці з групами самодопомоги і це призвело до активізації перемовин з обласною владою і дало свої результати в несподівано короткі терміни. Всі учасниці і учасники отримали надзвичайний досвід і надихнулися до нових звершень, вже маючи практичні поради від своїх грузинських колежанок.

--

Компонент «Мобілізація громад задля розширення можливостей в Луганській та Донецькій областях» здійснюється Українським жіночим фондом у співпраці з ООН Жінки та за фінансування Європейського Союзу в рамках проекту «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України» (реалізовується Програмою розвитку ООН та структурою ООН Жінки).

Дивіться також

жовтень 2017
Влітку 2017 року ми запропонували жіночим/феміністичним організаціям України взяти участь у оцінці жіночого руху. Власне це була самооцінка, яка здійснювалась з використанням інструменту, що був розроблений та люб’язно наданий Глобальним жіночим фондом.
вересень 2017
Пані Марі Йованович зустрілася з підприємцями, які отримали грантову підтримку на розширення бізнесу, завдяки чому створили нові робочі місця і працевлаштували осіб, що постраждали від конфлікту на сході України.
серпень 2017
УЖФ шукає постачальника різноманітного обладнання в рамках проекту «Економічні можливості постраждалим від конфлікту» за підтримки USAID.