травень 2006

Презентація колекції документальних фільмів „Ґендерний монтаж: фільми з пострадянських країн 2006”

24 травня 2006 року з 13:00 по 17:00 в Синьому Залі Будинку Кіноза адресою: вул. Саксаганського, 6 в рамках Третього міжнародного фестивалю Дні документального кіно про права людини „Український контекст”.

Цю унікальну колекцію створено в рамках Мережевої Жіночої Програми Інституту Відкритого Суспільства, Нью-Йорк. Вона пропонує чесний, неупереджений аналітичний погляд на проблеми, з якими стикаються жінки на пост-радянському просторі. Фільми були створені для того, щоб допомогти жіночому руху у боротьбі за права жінок і ґендерну рівність та сприяти кращому розумінню і усвідомленню даної проблематики громадськістю.

Колекцію було створено на початку 2006, але вона вже отримала широке міжнародне визнання. Зокрема, фільми було представлено на Міжнародному фестивалі документального кіно „Один світ” у Празі, Амстердамському та Стамбульському кінофестивалях, презентовано на міжнародних конференціях та семінарах.

Із 7 фільмів, що увійшли до колекції, будуть представлені наступні фільми відомих на пострадянському просторі документалістів:

  • „Хто заспіває колискову...”
    режисер Ніна Рудік, автор сценарію Тетяна Ляховецька (Україна, 2006) „Есть женщины в русских селеньях” режисери та автори сценарію Павло Костомаров і Антон Каттін (Росія, 2006)
  • „Елєчек”
    режисер та автор сценарію Нейла Рахмадієва (Киргизстан, 2006)
  • „Нова Пенелопа”
    режисер та автор сценарію Георгій Дзалаєв (Таджикистан, 2006)

Після перегляду відбудеться обговорення фільмів за участі режисера та автора сценарію українського фільму, кінокритиків, провідних ґендерних експертів України.

Вхід вільний.

Дивіться також

вересень 2019
Український жіночий фонд оголошує тендер на обрання постачальника послуг з розробки тренінгового модулю «Планування адвокаційної компанії груп самодопомоги з метою впливу на прийняття рішень на місцевому рівні» в рамках проекту «Просування прав людини та гендерної рівності за допомогою мобілізації громади задля розширення можливостей».
серпень 2019
Очікувана дата початку роботи початок вересня 2019 року.
серпень 2019
Після офіційного оголошення результатів виборів експертками УЖФ було зведено остаточні дані про представництво народних депутатів України IX-го скликання у розрізі статі, а також про участь жінок у виборчому процесі загалом.