травень 2006

Презентація колекції документальних фільмів „Ґендерний монтаж: фільми з пострадянських країн 2006”

24 травня 2006 року з 13:00 по 17:00 в Синьому Залі Будинку Кіноза адресою: вул. Саксаганського, 6 в рамках Третього міжнародного фестивалю Дні документального кіно про права людини „Український контекст”.

Цю унікальну колекцію створено в рамках Мережевої Жіночої Програми Інституту Відкритого Суспільства, Нью-Йорк. Вона пропонує чесний, неупереджений аналітичний погляд на проблеми, з якими стикаються жінки на пост-радянському просторі. Фільми були створені для того, щоб допомогти жіночому руху у боротьбі за права жінок і ґендерну рівність та сприяти кращому розумінню і усвідомленню даної проблематики громадськістю.

Колекцію було створено на початку 2006, але вона вже отримала широке міжнародне визнання. Зокрема, фільми було представлено на Міжнародному фестивалі документального кіно „Один світ” у Празі, Амстердамському та Стамбульському кінофестивалях, презентовано на міжнародних конференціях та семінарах.

Із 7 фільмів, що увійшли до колекції, будуть представлені наступні фільми відомих на пострадянському просторі документалістів:

  • „Хто заспіває колискову...”
    режисер Ніна Рудік, автор сценарію Тетяна Ляховецька (Україна, 2006) „Есть женщины в русских селеньях” режисери та автори сценарію Павло Костомаров і Антон Каттін (Росія, 2006)
  • „Елєчек”
    режисер та автор сценарію Нейла Рахмадієва (Киргизстан, 2006)
  • „Нова Пенелопа”
    режисер та автор сценарію Георгій Дзалаєв (Таджикистан, 2006)

Після перегляду відбудеться обговорення фільмів за участі режисера та автора сценарію українського фільму, кінокритиків, провідних ґендерних експертів України.

Вхід вільний.

Дивіться також

травень 2020
21-22 травня в он-лайн форматі Український Жіночий Фонд провів завершальну 16-ту Академія Жіночого Лідерства для активних та ініціативних жительок Новорайської, Станіславської, Тавричанської ОТГ Херсонської області.
травень 2020
Як криза, пов’язана з пандемією COVID-19, вплинула на жінок? Які стратегії щодо подолання її наслідків розробили жіночі організації? Про системні рішення, які забезпечуватимуть захист прав жінок у кризових ситуаціях, 21 травня 2020 року представниці дванадцяти жіночих / феміністичних організацій спілкувалися з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Ларисою Ґаладзою під час zoom-конференції.
травень 2020
19-20 травня УЖФ розпочав проведення серії заключних тренінгів 16 та 17 Академій Жіночого Лідерства для активних жінок з громад Херсонської та Миколаївської областей у новому он-лайн форматі.