вересень 2015

Благодійні фонди об'єдналися, щоб посилити жінок з конфліктних територій у протистоянні насильству

Український жіночий фонд у партнерстві з благодійним фондом «Здоров’я жінки та планування сім’ї» та міжнародним благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» за підтримки Фонду Народонаселення ООН започатковують проект, що спрямований на посилення жінок та дівчат у зоні конфлікту на сході України. Ініціатива працюватиме через попередження та подолання ґендерного насильства, що має місце в умовах збройної агресії (5 пілотних регіонів – Запорізька, Дніпропетровська, Харківська, Донецька та Луганська області, включаючи окуповані території).

Український жіночий фонд забезпечуватиме комунікаційну складову проекту – підвищенням обізнаності серед цільової групи населення щодо питань ґендерного насильства та доступних послуг для постраждалих.

У рамках проекту будуть розроблятися, адаптуватися, просуватися й поширюватися різні інформаційні матеріали для вразливих груп населення. Інформаційно-просвітницькі заходи за участі національних та регіональних засобів масової інформації стимулюватимуть кваліфіковане висвітлення кейсів ґендерного насильства. Кампанія в соціальних медіа буде використовуватися як  канал передачі інформації для населення областей, непідконтрольних уряду, у тому числі й простих повідомлень про те, як уникнути / запобігти ризику насильства в районах збройних конфліктів.

У ситуації збройного конфлікту, коли ризик ґендерного та побутового насильства різко зростає, підвищення рівня поінформованості про проблеми ґендерного насильства набуває особливого значення. Дослідження показують, що серед населення України досі існує відсутність розуміння того, чим є насильство і яких проявів воно набуває в суспільстві. Ця ситуація також підтримується загальною культурою прийняття насильства й ставлення до нього як до внутрішньої сімейної справи. Постраждалі від насильства часто не знають про доступні для них послуги. 

Дивіться також

квітень 2021
З 5 по 16 квітня з успіхом пройшли 3-денні онлайн тренінги 21 та 22 Академій Жіночого Лідерства для активних жінок з 7 об'єднаних територіальних громад 4-ої когорти з Чернігівської області. 86 мотивованих представниць й справжніх жінок-лідерок зі Сновської, Корюківської, Ніжинської, Лосинівської, Менської, Сосницької та Новгород-Сіверської ОТГ долучились до участі в Академії Жіночого Лідерства – унікальному компоненті програми DOBRE, що орієнтований на створення нових можливостей для місцевих жінок і вже 4-ий рік поспіль з великим успіхом впроваджується в Україні Українським Жіночим Фондом в партнерстві з Національним Демократичним Інститутом за підтримки USAID.
квітень 2021
Цьогоріч Хмельницький уперше вийшов на Марш жінок. Це одне з чотирнадцяти міст, які провели феміністичну акцію 8 березня наживо. Що надихає, дивує і змушує замислюватися; як жінки впливають на безпеку і мир у громадах; яким буде Марш жінок через п’ять років? Про це ми запитали Вікторію Пархомець, одну з організаторок дебютного Маршу в Хмельницькому.
квітень 2021
Український Жіночий Фонд оголошує конкурс на вакансії Координаторок/ів Секретаріатів депутатських груп з гендерних питань (ДГГП) у радах Житомирській, Чернігівській міських та Львівській, Одеській обласних.