Історії успіху

РІВНІСТЬ ЗАРАДИ БЕЗПЕКИ


Групи психологічної взаємопідтримки. Вінниця 1325

Як зустріч у коаліції «Запоріжжя 1325» переросла в синергію

10 історій, що надихають. Луганщина 1325

Амбасадори та амбасадорки. Коаліція 1325 Запоріжжя

Впровадження політики рівності. Вінниччина 1325

Навчання журналістів. Про гендерні підходи доступно. Дніпро 1325

Монологи війни. Хмельниччина 1325

Спортивне дозвілля доступне для жінок. Луганщина 1325

Історія якісних змін. Луганщина 1325

Локалізація 1325

Вінниця 1325. Навчання держслужбовців

Дніпро 1325. Локалізація НПД

Дніпро 1325. ВПО стають видимими

Луганщина 1325. Реалізація обласного плану заходів НДП 1325

Коаліція Хмельниччина 1325. Участь ВПО в розбудові миру

Хмельниччина 1325. Участь жінок в розбудові мируАКАДЕМІЯ ЖІНОЧОГО ЛІДЕРСТВА

Ніна Мазур

Юлія Климчук

Віта Фаустова

Людмила Чайчук

Ірина Новокрещенова

Випускниці Баштанської громади

 

 

ГРАНТИ ШВИДКОГО РЕАГУВАННЯКоронакриза – трамплін для жіночого підприємництва

Карантин змусив призупинити або скоротити діяльність більшість підприємиць із груп множинної дискримінації, яким Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії» допомагала відкрити і розвинути власну справу. У середовищі фінансових негараздів і нереалізованості швидко розмножуються інші проблеми. Жінки впадають у депресію, хворіють. «Кризова допомога жінкам Вінниччини - підприємицям, постраждалим від COVID-19», - проєкт, який допоміг понад п’ятдесятьом жінкам створити план виходу з кризи завдяки гранту швидкого реагування від Українського Жіночого Фонду. Допомогти помічницям

 У березні 2020 року, невдовзі після запровадження карантину, до Благодійного фонду «Посмішка дитини» зателефонувала Тетяна Терен, директорка «Територіального центру соціального обслуговування" Пологівської ОТГ Запорізької області. Вона попросила тканини, придатної для пошиття масок. Жодних засобів захисту від інфекції ані отримати, ані придбати на початку карантину сільська соцслужба не могла. Для фонду це був перший дзвоник: проблему слід вирішувати комплексно. 

 


Не поставити на паузу громадські організації 

 Левова частка роботи жіночих організацій – це консультації, навчальні і просвітницькі заходи, побудова партнерств. До пандемії комунікації відбувалися переважно офлайн. Коли живі зустрічі припинилися на невизначений період, Громадська організація «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка» вирішила не йти у тупик, а шукати обхідних шляхів. Надихнувшись онлайн-практиками Українського Жіночого Фонду і вигравши грант швидкого реагування від УЖФ, «Чайка» перезавантажила десять жіночих організацій Рівненської і Луганської областей.

«Сестринська толока»: побачити невидимих, почути мовчазних 

Жодна з восьмисот жінок, яким громадська організація  Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ»надавала допомогу протягом квітня – червня  не захворіла на коронавірус за час жорсткого карантину. Захистити від тяжкої хвороби безхатченків і літніх жінок, які постійно потребують догляду соцпрацівниць, а ще – продовжувати  згуртовувати вінницьку громаду навколо добрих справ зміг проєкт «Сестринська толока», завдяки гранту швидкого реагування від Українського Жіночого Фонду. 

 

«Креативний карантин»: ефіри відкривають кордони і виводять із кризи 


До карантину перший в Україні жіночий креативний простір майже щодня проводив заходи для розвитку жінок у творчості та бізнесі. Коли живі події у Creative Women Space стали неможливими, жіноча організація перенесла життя на свою фейсбук-сторінку. Перехід з офлайну в онлайн приніс позитивні зміни. Якщо фізичні події відвідували 25-50 учасників, переважно з Києва, то ефіри «Креативний карантин», підтримані грантом швидкого реагування від Українського Жіночого Фонду, зібрали близько ста тисяч переглядів. Глядачки та глядачі з усієї України і з-за кордону заходили на живу розмову і досі продовжують дивитися записи. Фізичний простір зачинився, але спільнота виросла, зблизилась і змінилася.
«Гаряча лінія» з холодним розумом

Громадський рух Gender Stream співпрацює з телефоном підтримки для ветеранів та їхніх сімей у Дніпропетровській області. Коли почався карантин, фахівці телефонних консультацій піднімали слухавку за день у середньому на 36 разів частіше. Третину приросту звернень дали дружини і рідні жінки військових, скаржилися на проблеми в сім’ї і страхи. У «Джендер Стрім» замиготіла «червона лампочка»: те саме відбувається з усіма дискримінованими жінками, і їм потрібна особлива підтримка. Ґендерний кол-центр запрацював завдяки консолідації зусиль організації, обласної влади та гранту швидкого реагування від Українського Жіночого Фонду. 

 


Мами захисників Батьківщини створюють групи взаємодопомоги 

 Шістсот жінок Житомирщини, які знають про війну не з новин, COVID-19 вивів з ізоляції. Матерів загиблих воїнів, ветеранок, удів і дружин учасників АТО розшукали у глибинці Житомирщини фахівчині і волонтерки проєкту «Родина героя: своїх не лишаємо!» Кожна жінка отримала те, чого потребувала, від Всеукраїнської громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» у квітні-червні 2020 року завдяки гранту швидкого реагування від Українського Жіночого Фонду. 

Жіночі історії, що рятують від паніки

 Показати, з якими викликами зіштовхнулися жінки на карантині, через жіночі історії. Знайти рішення і тих, у кого вони є. Розповісти про них доступно і зробити так, щоб люди і медіа підхоплювали історії, розв’язання і настрій спокою та взаємної підтримки. Усе це і значно більше вдалося втілити Центру прав людини ZMINA в інформаційній антипанічній кампанії “Жінки проти пандемії”, яка отримала грант швидкого реагування від Українського Жіночого Фонду.