Амбасадори та амбасадорки. Коаліція Запоріжжя 1325


На початку комунікаційної кампанії Коаліція "Запоріжжя 1325", серед усього іншого, почала шукати союзників і союзниць, які б не лише занурилися в тему Резолюції 1325, а й допомогли показати іншим її важливість. Завдання – доволі непросте, адже цей міжнародний документ часто сприймається більшістю як формальність, що вимагає створення додаткової документації, а не впровадження реальних та ефективних практик. «Залучивши амбасадорів й амбасадорок кампанії ми отримали безцінний ресурс для зміни цього уявлення. Для нас важливими є участь кожного і кожної, адже Резолюція 1325 - це про людей. Серед наших союзників тепер феміністка, ЛГБТ-активістка, представниця ЗОБФ "Гендер Зед" Крістіна Собко, начальниця відділу зв'язків з громадськістю Управління патрульної поліції у Запорізькій області Ірина Сергієнко, продюсерка та телеведуча запорізького телеканалу “TV5” Анна Редько та інші», – розповідає комунікаційна координаторка проєкту «Рівність заради безпеки» у Запорізькій області Катерина Майборода.


Прикладом із такої недавньої співпраці є залучення до проведення форуму «Жінки. Мир. Безпека» Анни Редько. Вона публічно заявляє про свою феміністичну позицію, бере участь у русі за рівні права, допомагає коаліції комунікувати у різних проектах, консультує та надає інформаційну підтримку.


Пані Анна проштудіювала сотні статей і загорілася тематикою Резолюції, коли натрапила  на сторінку запорізької коаліції 1325 у Facebook. Ці знання використовує і надалі в щоденній практиці та у своєму блозі. Вона переконана: багато проблем, з якими зараз стикаються українські жінки, вже мають вирішення, сформульовані в Резолюції РБ ООН 1325. Тож цей документ став для журналістки ще одним аргументом у дискусіях на тему прав жінок. 

«Цього року завершується п’ятирічний Національний план дій з виконання резолюції. Усі організації, що працювали у цьому напрямку, підсумовують результати своєї роботи та готують пропозиції до нового плану. Колосальний об’єм роботи десятків, сотень жінок – заради десятків тисяч інших жінок. Тому нагода стати частиною цього процесу та модерувати форум «Жінки. Мир. Безпека» для мене стала дуже відповідальною задачею та крутою можливістю водночас, за що я дуже вдячна організаторкам», – розповідає Анна.


Для неї форум став своєрідною «живою книгою» – реальними історіями людей про їхні досягнення та результати роботи, про нагальні проблеми та потреби. «Ґендерну нерівність в Україні багато хто заперечує, але вона абстрактна лише доти, поки не доходить до цифр: 25-40% розрив у зарплатні жінок та чоловіків; більше 60% постраждалих від конфлікту – жінки; лише 20% жінок представлені в органах влади. Тобто здебільшого рішення щодо жінок, їхніх проблем та потреб приймають чоловіки, які не мають про це жодного уявлення.

Це стає очевидно, коли дізнаєшся, що в армії є вдосталь жінок, але немає жіночих бронежилетів. Коли є стаття за домашнє насильство, але досі не всі вважають це злочином. Коли бідність отримує жіноче обличчя, бо розподіл ресурсів та влади – не на користь жінок», – ділиться наболілим Анна.

Коаліція “Запоріжжя 1325” рада союзникам і союзницям, адже кожна людина, яку вдалося зацікавити комунікаційною кампанією, впливає на світ навколо і життя своїх друзів, близьких і однодумців. 


“Ідеї живуть завдяки людям. Саме тому ми раді, що навіть по закінченні комунікаційної кампанії ідеї Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 будуть працювати, адже тепер ми маємо підтримку жінок і чоловіків у різних сферах, - пояснила комунікаційна координаторка проєкту «Рівність заради безпеки» у Запорізькій області Катерина Майборода. - А це безцінно”.