1325 Дніпро. Локалізація Національного плану дій

У 2018 році в Дніпропетровській області розпочала свою діяльність Коаліція «Дніпро 1325» - об’єднання організацій громадянського суспільства та представників/ць органів місцевої влади, створена в межах реалізації проєкту «Рівність заради безпеки», що реалізується МБФ «Український жіночий фонд».

Протягом двох останніх років учасники/ці Коаліції проводили роботу в багатьох напрямках, зокрема – напрацювання рекомендацій для їх подальшого включення до регіонального плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», а також популяризації відомостей що до резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» та особливостей її виконання в Дніпропетровській області, для чого в області реалізовувалась комунікаційна кампанія.

«Для того, щоб зацікавити нашу аудиторію, ми вирішили наповнити комунікаційну кампанію історіями конкретних людей, зробити її людянішою. Ми залучали до спільної роботи блогерів та блогерок, збирали вже оприлюднені історії на різних ресурсах, а також провели низку інтерв’ю. Таким чином вдалось зібрати історії різних жінок, на життя яких тим чи іншим чином вплинула війна: військовослужбовиці, волонтерки, парамедикині, жінки з родин військовослужбовців, ВПО, військові психологині, курсантки та викладачки ВНЗ, які входять до структури силових відомств та ін. Кожна з цих історій є унікальною і заслуговує на увагу. Проте, вже під час роботи над цими матеріалами прийшло усвідомлення, що це можливість не лише розповісти історії наших героїнь, але й можливість подивитись на проблеми, потреби, виклики, які перед ними постають, їхніми очима, дізнатись, як вони самі бачать їх вирішення» - розповіла про досвід реалізації комунікаційної кампанії комунікаційна координаторка проєкту «Рівність заради безпеки» в Дніпропетровській області Ольга Шулік.

Віта Кононець. Викладачка ДДУВС 2

Робота над матеріалом тривала кілька місяців, після чого матеріал систематизувався та аналізувався. Але на цьому процес не завершився. Протягом 2020 року триває активна робота над розробкою оновленого Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека», який діятиме до 2025 року. Процес роботи передбачає надання обласними органами влади узгоджених із ОГС рекомендацій для їх подальшого включення до національного плану дій. Від Дніпропетровської області було надано рекомендації, підґрунтям для яких стали, також, й пропозиції, отримані під час підготовки матеріалів комунікаційної кампанії Коаліції «Дніпро 1325». Серед них були рекомендації щодо: організації системи психологічної підтримки та реабілітації жінок-військовослужбовиць на всіх етапах несення служби та після завершення служби; забезпечення необхідним рівнем медичної допомоги як жінок-військовослужбовиць, так і волонтерок, парамедикинь; створення безпечного середовища для курсанток та випускниць ВНЗ, які входять до структури МВСУ (зокрема тих, чиї родини мешкають в «сірій зоні»), та за іншими напрямками.

Маріанна Маринченко, психологиня

«Ми з гордістю можемо сказати, що коли надавали пропозиції до оновленого Національного плану дій, це було не бачення зі сторони спостерігачів певного процесу, це відображення безцінного досвіду багатьох жінок, яким вони поділилися, а ми, в свою чергу, опрацювали та узагальнили. Це правильно, коли програмне рішення базується не на теоретичних знаннях, а на реальному досвіді» - зазначила координаторка проєкту «Рівність заради безпеки» в Дніпропетровській області Оксана Мірошниченко.