Історія якісних змін. Луганщина 1325

У межах проєкту «Рівність заради безпеки» було створено коаліцію «Луганщина. Жінки. Мир. Безпека», до складу якої увійшли представники Департаменту соціального захисту населення Луганської ОДА, Управління патрульної поліції в Луганській області та 10 громадських організацій. Для багатьох із них участь в об’єднанні допомогла стати впливовішими та досягти якісних змін. Ось кілька прикладів таких перетворень.

«Кризька сільська організація «Промінь» Марківської ОТГ від початку своєї діяльності зосереджувала увагу на соціальній згуртованості та покращенні інвестиційної привабливості території села. Участь у коаліції допомогла їй знайти нові напрямки роботи і, зокрема, по-новому поглянути на тему реалізації ґендерної політики, яка до недавніх пір не не була серед пріоритетів для активістів організації.

Керівниця проєктів ГО «Промінь» Надія Рудаченко не пропустила жодного заходу, тренінгу, які проходили в рамках діяльності Коаліції. Згодом, так само натхненно ця організація почала ділитися знаннями та досвідом. Вони провели обговорення питання участі жінок у сучасному світі, а також роль жінки в місцевому самоврядуванні та громадській діяльності. Їхні тренінги стосувалися подолання стереотипів, участі жінок в прийнятті рішень та ін. Велику увагу організація приділила залученню жінок до суспільного життя. 

«Наша організація може пишатися тим, що ставши членом коаліції не лише привернула увагу односельців до питання реалізації ґендерної політики, а й активізувала органи місцевої влади з цього питання. Наприклад, постійними учасниками заходів є представники Марківської селищної ОТГ та її служб й відділів. До членства ГО долучилися й депутати. На сьогодні розробляється Стратегія розвитку Марківської ОТГ на 2021-2027 роки, дві представниці нашої організації запрошені в робочу групу для допомоги врахування ґендерної складової при плануванні  документу», – розповідає Надія Рудаченко.

Керівниця проєктів додала: ГО «Промінь», як частина Коаліції, відчуває наскільки це об’єднання є дієвим. Це і спільне реагування на виклики усіма учасниками коаліції і, існування корисної інформаційно-просвітницької структури.

 
Координаторка освітнього напрямку ГО «Освітньоправозахисна фундація «Правосвіт» Олена Дорогавцева розповіла, що за час роботи у коаліції «Правосвіт» отримав неоціненний досвід у правозахисті, опанував методики просування правозахисних ідей серед населення та особливо для жінок. «Ми маємо чудову можливість користуватись результатами досліджень з питань впровадження ґендерної рівності, були залучені до просування ідей та положень Резолюції 1325 для широкого загалу. Працюючи у коаліції та вивчаючи потреби, запити та виклики у цьому сегменті правозахисту, на засіданні Правління ми вирішили внести зміни до Статуту нашого ГО для розширення впливу на процеси миротворення та забезпечення прав людини, встановлення миру та запобігання конфліктам, захисту, надання допомоги та реабілітації як для членів/членкинь нашого ГО, так і для мешканців прилеглих територій та всієї країни», – ділиться пані Олена. Ірина Корлякова ГО «Луганочки», яка працює в м. Сватовевідзнаєчає: «Як переселенка, я дуже гостро відчула на собі нерівність впливу конфлікту. Знання, отримані завдяки нашій обласній коаліції, допомогли мені побачити, як не вистачає участі жінок у процесах розбудови миру і налагодження діалогу в громадах Луганщини, яка до сьогодні, переживає постійні загострення бойових дій. Люди не розуміють, що 1325 і зміни, які несе впровадження Резолюції, це не тільки про війну, це саме про мир, про життя нових громад, в якому враховані інтереси всіх. Членкині ГО «Луганочки» налаштовані брати активну участь у впровадженні принципів та ідей Резолюції 1325.  За перспективним планом у 2020 році повинна сформуватися Сватівська ОТГ. Ми плануємо увійти у дорадчу раду, створення якої зараз адвокатуємо, задля прийняття, зокрема, місцевого плану дій та врахування принципів Резолюції у рішеннях, які приймає влада».


Наталія Крушельницька,

комунікаційна координаторка проєкту «Рівність заради безпеки» в Луганській області