Луганщина 1325. Реалізація обласного плану заходів НДП 1325

Працюючи в межах проєкту «Рівність заради безпеки» представники та представниці коаліції «Луганщина. Жінки. Мир. Безпека» не раз впевнилися в практичній користі Резолюції 1325 та необхідності ефективного впровадження Національного плану дій (НПД) на місцевому рівні. Однак його локалізація досі уповільнювалась у зв'язку із відсутністю ефективної системи управління та координації.

 

Провівши попередній моніторинг, представники/ці коаліції виявили, що інституційна спроможність органів державної влади щодо виконання Регіонального плану заходів (РПЗ)  не відповідає реальній потребі. Плинність кадрів на місцях, перезавантаженість фахівців іншими напрямками роботи ускладнювали реалізацію плану, що впливало на загальну побудову системи взаємодії виконавців плану.  Це, а також низький рівень обізнаності представників органів влади, поліції, громадських організацій, що сприяють залученню жінок до виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325, щодо розуміння цілей та завдань НПД та шляхів його реалізації на місцевому рівні, значно знижує ефективність локалізації Резолюції 1325.

 

Директорка Департаменту соціального захисту населення Луганської облдержадміністрації Елеонора Поліщук зазначила: «У 2016 році після затвердження Національного плану дій з реалізації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 Луганщина активно долучилася до його впровадження. У 2016 році було затверджено відповідний Регіональний план. У 2019 році три незалежні організації, у тому числі, коаліція «Луганщина. Жінки. Мир. Безпека» провели три моніторинги впровадження Регіонального плану.

Ми не сприймали це як додаткову роботу або перевірку нашої діяльності, адже і органи державної влади, і громадські організації мають єдину мету – побудову мирної Луганщини, де в кожного та кожної будуть рівні права і можливості, жінки та чоловіки, хлопчики та дівчатка почуватимуться безпечно, а їхній потенціал буде реалізовано в повному обсязі у процесі миробудівництва. За підсумками моніторингів напрацьовано спільні компетентні рекомендації щодо змісту заходів Регіонального плану, індикаторів його виконання. Після проведення громадського обговорення рекомендації враховано в повному обсязі та у березні 2020 року внесено зміни до Регіонального плану». 

Отож сьогодні завдяки тому, що визначились з відповідальними за виконання плану заходів, на всіх рівнях покращена координація, комунікація та чітке виконання плану.  Своєю чергою тренінги в рамках проєкту «Рівність заради безпеки» для відповідальних осіб за виконання РПЗ 1325 в ОТГ підвищили розуміння та важливість Резолюції РБ ООН 1325. Цей позитивний досвід сприяв включенню тренінгів і надалі в РПД1325. Звісно, попереду ще багато роботи, проте підґрунтя для майбутніх успіхів, безумовно, вже є.