Локалізація 1325. Вінниця


Низький рівень обізнаності та компетенцій державних службовців щодо виконання регіонального плану заходів (далі – РПЗ) із впровадження Резолюції 1325 є однією із причин формального підходу до реалізації Національного плану дій (далі – НПД) 1325 на місцевому рівні. Вінниччина тут не є виключенням. Проблему виявили за підсумками моніторингу виконання НПД та РПЗ 1325 у Вінницькій області (м. Вінниця, м. Козятин, м. Жмеринка). На початку минулого року таке дослідження проводили представники/ці коаліції «Вінниччина 1325» в межах проєкту «Рівність заради безпеки».

Коаліція спільно напрацювала шляхи вирішення проблеми, які й презентувала як і під час індивідуальних консультацій представників/ць коаліцій із фахівцями/чинями сектору безпеки та оборони і державними службовцями/ицями, так і у форматі круглого столу. «Ми запропонували додати до планів навчання Центру підвищення кваліфікації (ЦППК) державних службовців та Академії безперервної освіти державних службовців (в сфері освіти) семінари та тренінги, що стосуються підвищення рівня компетенцій слухачів зі сфер Резолюції. Це ґендерна чутливість, ґендерний аналіз, інтеграція ґендерної перспективи до планів дій та проєктів, інформування щодо Резолюції РБ ООН 1325, НПД та РПЗ», – відзначає координаторка проєкту «Рівність заради безпеки» у Вінницькій області Світлана Ходакова. Результатом такої тривалої кількамісячної роботи стало те, що пропозиції підтримав та врахував Департамент соціальної і молодіжної політики; ЦППК та Академія неперервної освіти. Із вересня минулого року різні групи державних службовців зазначених навчальних закладів уже підвищили свій рівень знань із окреслених тем.

Робота щодо підвищення обізнаності зі сфер реалізації Резолюції 1325 та з її локальних впливів триває. Для прикладу, Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА ініціював навчання для членів міжвідомчої ради з питань Резолюції ООН 1325, Пекінської платформи дій та CEDAW. Представники/ці Коаліції «Вінниччина» із радістю відгукнулися на цей запит і провели кілька тренінгів минулого року для цієї цільової аудиторії. Одна із учасниць таких навчань, заступниця начальника відділу сім'ї, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Анжела Кіль зауважила: «Під час тренінгу з питань Резолюції 1325, запам’яталося, як ми брали участь у практичній вправі «Проведення аудиту безпеки громадського простору», по-перше – це дозволило поглянути на громадський простір під іншим кутом зору, наскільки він є безпечним для громадян міста. Ми побачили скільки небезпеки поруч. Окрім того, ця вправа дала можливість зрозуміти, які практичні заходи ми можемо включати в регіональний план дій, наприклад, запровадивши аудит безпеки. Навчання було дуже корисним».

Любов ЖЕРНОВСЬКА,

координаторка комунікаційної стратегії проєкту