Архів | Популяризація питань з попередження насильства щодо жінок молодими дівчатами лідерами серед своїх однолітків

2-річний проект «Популяризація питань з попередження насильства щодо жінок молодими дівчатами лідерами серед своїх однолітків» реалізується за фінансової підтримки Трастового Фонду ООН на підтримку дій з ліквідації насильства щодо жінок. Метою проекту є:

  • попередження ґендерного насильства серед молоді у громадах;
  • поширення інформації з метою підвищення інформованості молодих дівчат і жінок щодо виявлення та протидії різним формам і проявам насильства;
  • сприяння формуванню ненасильницької поведінки щодо дівчат і жінок серед однолітків і заохочення допомагати особам, які зазнають насилля.

 

В рамках проекту «Популяризація питань з попередження насильства щодо жінок молодими дівчатами лідерами серед своїх однолітків» громадським організаціям надано гранти для реалізації проектів, які відповідають наступним критеріям:

  • спрямовані на підвищення інформованості молодих дівчат та хлопців щодо визначення різних типів насильства, методів протистояння та поширення отриманого досвіду серед однолітків;
  • орієнтовані на цільову групу - дівчата віком від 10 до 19 років (не менше 200 осіб) та хлопці від 10 до 19 років (не менше 50 осіб) в кожному регіоні;
  • передбачають проведення не менше 2 тренінгів та 3 заходів, що були розроблені під час проведення тренінгу: «Протидія насильству серед підлітків» (конкурс плакатів, квести, дебати і т.п.).

 

Діяльність за проектами поширюється на область, в якій працює організація, та направлена на вирішення проблеми ґендерного насильства серед підлітків та визначення шляхів протидії.

 

Були підтримані наступні організації із відповідними проектами:

 

Назва організації

Назва проекту

Місто

Опис проекту

Вінницька громадська організація  “Інформаційно – просвітницький центр «ВІСЬ»  

Без насильства у  майбутнє 

Вінниця

Проведення інформаційно - просвітницької  програми з протидії насильству щодо дівчат в навчальних колективах міста Вінниці,Вінницького району  для  підлітків 14 – 19 років та педагогів – кураторів через активізацію ресурсів цільової групи.

Громадська організація «Територія успіху»

Стосується  кожного

Кіровоград

Планується провести 2 тренінги для дівчат та хлопців. Тематика тренінгів «Запобігання булінгу в школі», «Запобігання насиллю та ґендерної нерівності  серед молоді», квест та флешмоб, переглянути та обговорити фільм «Клас». Під час публічних заходів планується роздачу друкованої продукції із інформацією про методи ідентифікації випадків насильства та булінгу. В результаті реалізації проекту буде проведено широку інформаційну кампанію щодо попередження, профілактики та ідентифікації випадків насильства. Завдяки залучення журналістів до заходів, розміщення інформації в ЗМІ до проблеми ґендерного насильства буде привернуто увагу суспільства.

Західноукраїнський центр «Жіночі перспективи»

Попередимо насильство щодо дівчат!

Львів

У період реалізації проекту планується залучити активних дівчат із навчальних закладів Львівської області, які будь поширювати у своєму середовищі інформацію з попередження насильства стосовно дівчат.У рамках проекту будуть проводитися тренінги для молоді у віці 10-19 років, а також буде проведено три масштабних інтерактивних заходи, зокрема: конкурс та виставка дитячих малюнків у рамках акції «16 днів проти ґендерного насильства»; дискусійний відео-клуб, а також Відкритий простір на відповідну тематику.

Запорізька обласна громадська організація «Об’єднання психологів та психоаналітиків «ВЗАЄМОДІЯ»

Самоповага та обізнаність як протидія насильства серед молоді

Запоріжжя

Актуальність проекту полягає у необхідності проведення інформування молоді щодо насильства, бо ця проблема є близькою кожному. Тому що останнім часом зросла кількість випадків насилля серед молоді через скрутне становище в країні, тому що громадські організації міста приділяють недостатньо уваги для її вирішення  Усі описані заходи цього проекту є необхідними для проведення тому що тема  насильства серед молоді не є повноцінно розкритою. За допомогою масових заходів та тренінгів ЗМІ на практиці навчимо молодь розпізнавати насилля, протистояти йому

Громадська Рух «Віра, Надія, Любов»

Інформаційно-просвітницький проект по попередженню насильства «Я обираю відповідальність!»

Одеса

Проект передбачає організацію та проведення  2-х навчально-інформаційних тренінгів для дівчат та хлопців віком 10-19 років в м. Одеса; 3-х інтерактивних тематичних заходів та одного практичного семінару. Видання спеціалізованої брошури для навчальних закладів з переліком запропонованих методів інтерактивного навчання для підвищення поінформованості молоді щодо проблеми насильства та опис вже реалізованих проектних заходів. Також в рамках реалізації даного проекту буде організована інформаційно-просвітницька кампанія по підвищенню поінформованості населення щодо попередження насильства.

Житомирська обласна громадська організація «Фідем»

ЖИТТЯ БЕЗ НАСИЛЬСТВА

Житомир

Вважаємо актуальним та необхідним реалізувати серед цільової аудиторії заплановані заходи проекту з метою підвищення рівня поінформованості дітей та молоді віком від 10 до 19 років з питань протидії насильства в молодіжному середовищі над дівчатами та жінками в напрямку розширення можливостей впізнаваності та ідентифікації випадків насильства шляхом використання інтерактивних форм та методів роботи. Розробка логотипу проекту, випуск та розповсюдження інформаційних бюлетенів, соціальної реклами, наліпок з логотипом проекту,  організація та проведення тренінгових занять, флеш-мобу, майстер-класу, інтерактивних груп самодопомоги, навчального квесту, обласного фестивалю інтерактивних театрів, розробка та презентація відеоролику, пластилінової анімації, фотоальбому, створення спільноти проекту в соціальній мережі ВК, запуск вірусної реклами у соц. мережі, організація та проведення прес-конференції.

Рівненське обласне об’єднання громадян “Центр підтримки громадських ініціатив “Чайка”

Молодь Рівненщини за життя без насильства

Рівне

Під час реалізації проекту заплановано проведення тренінгу для учнів від 14 до 17 років та тренінгу для студентів від 15 до 19 років, під час яких учасники проекту отримають інформацію щодо проблеми насилля і практичні поради для отримання конкретної допомоги, а також здобудуть навички проведення освітніх заходів у своїх навчальних закладах. Після чого підготовані  молоді активісти зможуть провести відповідні заходи у своїх навчальних закладах. Також впродовж реалізації проекту буде проведено конкурс малюнку та фотографії на тему «Любов та дружба без насилля». Після чого буде проведена стаціонарна виставка найкращих робіт учасників, мандрівна виставка по 16-ти районах області, встановлено сіті -лайти по центральній вулиці м. Рівне із зображенням найкращих робіт учасників конкурсу. На завершення проекту 1 червня, в День захисту дітей ми проведемо Прес клуб для представників ЗМІ.

Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність»

Попередження ґендерного насильства серед молоді  Київщини

Біла Церква

Впродовж часу реалізації проекту передбачається через волонтерські ресурси організації, яка подає проект, засобом співпраці з органами, які уповноважені протидіяти ґендерному насильству, через дівчаток-лідерок проводити інформування, роз’яснювальну роботу, громадські бесіди, лекції, виступи, конкурси, акції, тематичні тренінги щодо пропагування ненасильницької ґендерної поведінки, толерантності, формування у підлітків моделей взаємного ненасильницького спілкування, надання допомоги тим, хто постраждав від насильства серед підлітків. Цей проект спрямований на привернення уваги молоді до проблеми насильства,   інформування підлітків про види та причини насильства, громадського навчання молоді способам протидії насильству, а також надання фахової психологічної допомоги жертвам насильства серед молоді.

ВОГО «Корпорація щастя»

«Teen- Студія» - майстерня толерантного спілкування

Луцьк

Під час проекту із числа соціальних педагогів та шкільних психологів буде підготовлено 12 тренерів молодіжного лідерського проекту «Teen Студія» - майстерня толерантного спілкування, котрі залучать 260 підлітків віком 14-19 років (дівчат та хлопців) до заходів проекту – тренінгового навчання із толерантного спілкування, фото-квесту, флеш-мобу та форум-театру (інформаційна кампанія «3Ф»), котрі будуть стосуватися тематики толерантної поведінки у колективі однолітків. Заходи проекту будуть висвітлені через залучення засобів масової інформації до усіх запланованих заходів проекту.