Підтримані проєкти

Гранти швидкого реагування для жіночих/феміністичних організацій України

Проєкт

«Родина героя: своїх не лишаємо!»

Організація
ВГО «Об'єднання дружин і матерів бійців учасників АТО»
Керівник проєкту
Музика Наталка
Бюджет
80000,00 грн
 
Створення 5 груп самодопомоги в ОТГ Житомирської області, а також надання регулярної психологічної підтримки щонайменше 80 жінкам цих громад. Насамперед, жінкам з родин загиблих воїнів (з сіл та селищ), дружинам ветеранів, ветеранкам. Допомога надаватиметься через індивідуальну комплексну підтримку, включаючи психологічну допомогу за принципом «рівна-рівній», гуманітарну та консультаційну підтримку. Проведення інформаційної кампанії спрямованої на подолання наслідків ізоляції та популяризацію активної позиції жінок, які належать до вразливих категорій.
Проєкт

«Креативний карантин»

Організація
ГО Creative Women Space
Керівник проєкту
Малішевська Ірина
Бюджет
90000,00 грн
 
Створення онлайн-платформи для спілкування жінок в умовах пандемії COVID-19 та спричинених нею викликів. Налагодження комунікації аудиторії прооекту та залучених експерток у сферах психології, економіки, маркетингу, творчості, науки. Орієнтовна аудиторія охвату 100 000 глядачок та глядачів, а також залучення понад 60 експерток.
Проєкт

Підвищення готовності жіночих ГО та активних жінок до активізації та згуртованості в умовах пандемії COVID19

Організація
ГО «ТМЖК «Відродження нації»
Керівник проєкту
Кравець Галина
Бюджет
75000,00 грн
 
Організація навчання онлайн для представниць 10 жіночих ГО та 15 активних жінок Тернопільської області під час карантину, що сприятиме підвищенню стресостійкості активісток, залученню учасниць проєкту до жіночого руху, посилить згуртованість активісток Тернопільщини.
Проєкт

Інформаційна антипанічна кампанія «Жінки проти пандемії»

Організація
ГО «Центр інформації про права людини»
Керівник проєкту
Виртосу Ірина
Бюджет
74150,00 грн
 
Організація та проведення інформаційної кампанії «Жінки проти пандемії», яка знизить рівень тривожності жінок, виведе з тіні пов’язані з пандемією проблеми вразливих груп жінок. Проектом також заплановані збір та подальше публічне розповсюдження інформації про те, як пандемія та пов’язані з нею обмежувальні заходи впливають на жінок в Україні.
Проєкт

Кризова допомога жінкам Вінниччини - підприємицям, постраждалим від COVID-19

Організація
Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії»
Керівник проєкту
Студілко Алла
Бюджет
139900,00 грн
 
Підтримка жінок-підприємиць (щонайменше 50-ти), які зазнали множинної дискримінації та втратили або припинили свою підприємницьку діяльність під час пандемії та карантинних заходів у Вінниці. Онлайн консультування щодо розробки їх власної стратегії виходу із кризової ситуації, а також навчально-інформаційні вебінари, психологічні консультації, консультації з кризового менеджементу та юридичного супроводу для представниць малого бізнесу у Вінниці.
Проєкт

«Сестринська толока»

Організація
ВГО Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ»
Керівник проєкту
Дубина Світлана
Бюджет
140000,00 грн
 
Підтримка жінок -безхатченок (щонайменше 100 осіб) та самотніх жінок, які перебувають на соціальному обліку та потребують стороннього догляду віком 70+ (щонайменше 500 осіб з найменшими пенсіями, інвалідністю) у м. Вінниці та області. Систематичне забезпечення потреби жінок-безхатченок у базових потребах – доступі до чистої води і дезінфікуючих засобів, проведення температурного скринінгу, що дозволить зреагувати на небезпеку та зменшити ризик інфікування бездомних жінок і дівчат.
Проєкт

Кол-центр психологічної підтримки жінкам з вразливих соціальних груп

Організація
ГО «Громадський рух «Gender Stream»
Керівник проєкту
Полякова Ольга
Бюджет
90000,00 грн
 
Створення та підтримка діяльності кол-центру задля надання невідкладних психологічних консультацій жінкам різних вразливих груп (жінкам 60+, жінкам з інвалідністю, матерям дітей з інвалідністю, жінкам-ветеранкам, жінкам поліцейським, працівницям медичного сектору).
Проєкт

«Захищені жінки - сильні громади»

Організація
ЗОБФ «Посмішка дитини»
Керівник проєкту
Чернова Анна
Бюджет
112000,00 грн
 
Надання системної психосоціальної підтримки 161 соціальній працівниці у 6ти громадах: Широківській, Пологівській, Оріхівській (Запорізька область) та у Ясинуватській, Авдіївській, Сіверській (Донецька область). Забезпечення соціальних працівниць наборами особистої гігієни, задля подальшого використання під час роботи в громадах. Підвищення стесостійкості та рівня обізнаності соціальних праціниць щодо алгоритму їхній дій на період карантинно-обмежувальних заходів.
Проєкт

Онлайн марафон #Спитай юристку_ЮрФем

Організація
Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем»
Керівник проєкту
Волошин Ярина
Бюджет
86240,00 грн
 
Підготовка та проведення онлайн марафону «Запитай юристку_Юрфем», що складатиметься з 10 вебінарів за участі провідних юристок України. Юристки консультуватимуть жінок з питань трудового і податкового законодавства, а також законодавства щодо протидії домашньому насильству і надання соціальних послуг вразливим групам населення. За результами марафону буде розроблена та розповсюджена інфографіка із найпоширенішими питаннями та відповідями учасників та учасниць. Таким чином буде сформоване коло проактивних юристок, готових надавати консультації онлайн і в майбутньому.
Проєкт

Зміцнення комунікаційного потенціалу жіночих організацій Рівненської та Луганської областей

Організація
ГО Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка»
Керівник проєкту
Мельник Тетяна
Бюджет
50000,00 грн
 
Посилення спроможності представниць громадських організацій з Рівненської та Луганської областей через надання їм інструментів роботи онлайн у період карантинних заходів. Упровадження інформаційної кампанії для подолання тривоги, наслідків соціальної ізоляції, популяризації активної та свідомої позиції жінок; підтримка жінок у ситуаціях домашнього насильства, які у зв’язку з карантином мають обмежений доступ до соціальних послуг.

Голос жінок і лідерство - Україна (бюджет за проєктами зазначено в канадійських доларах)

Проєкт

Сила жіночої єдності - запорука захисту прав жінок в Україні!

Організація
Західноукраїнський центр «Жіночі перспективи»
Керівник проєкту
Костіна Надія
Бюджет
6000,00 грн
 
Сприяння впровадженню ґендерно чутливих змін, покращення ситуації з правами жінок та дівчат, зокрема, у Львівській області, шляхом посилення впливу жіночих/феміністичних ініціатив та організацій в регіоні.
Проєкт

Голос жінок та дівчат для розвитку громад Житомирського регіону

Організація
Житомирська обласна молодіжна громадська організація «Паритет»
Керівник проєкту
Остапчук Олена
Бюджет
6000,00 грн
 
Формування та розвиток дієвої мережі жіночих організацій Житомирського регіону шляхом підтримки і посилення інституційної спроможності, підвищення ресурсного потенціалу, покращення менеджменту та сталості діяльності, навичок адвокації організацій та ініціативних груп, які працюють в інтересах дівчат та жінок.
Проєкт

Створення місцевої мережі партнерок «Голос жінок і лідерство – Буковина»

Організація
Громадська організація «Центр громадської активності «Синергія»
Керівник проєкту
Батракова Наталія
Бюджет
6000,00 грн
 
Створення мережі місцевих партнерок «Голос жінок і лідерство – Буковина» та впровадження ініціатив щодо просування гендерної рівності та реалізації прав жінок.
Проєкт

"Фемен-клаб" - студія жіночого лідерства Східної України

Організація
Громадська організація «Альянс за громадянські права»
Керівник проєкту
Лугова Тетяна
Бюджет
6000,00 грн
 
Активізація феменистичного руху та розвитку жіночих організацій, що займаються питаннями прав жінок, ЛГБТ+ спільнот та гендерною рівністю на підконтрольний територіях Донецької області, шляхом інформування про можливості, авторський супровід ініціативних груп та громадських організацій.
Проєкт

Голос жінок і лідерство Миколаївщини

Організація
Миколаївський БФ "Любисток"
Керівник проєкту
Пархоменко Маргарита
Бюджет
6000,00 грн
 
Зміцнення феміністичного руху в Миколаївській області шляхом посилення спроможності жіночих громадських організацій з подальшим згуртуванням їх у мережу жіночих організацій.
Проєкт

Партнерство заради змін та розвитку

Організація
Рівненське обласне об’єднання громадян «Центр підтримки громадських ініціатив «ЧАЙКА»
Керівник проєкту
Гунько Лариса
Бюджет
6000,00 грн
 
Поглиблення співпраці жіночих організацій та активісток Рівненщини задля підвищення їхньої спроможності та ефективності у розробці та впровадженні ініціатив, спрямованих на захист прав жінок та просування гендерної рівності, посилення впливу жіночого руху на запровадження гендерно-чутливих змін в політиці України через можливості проекту «Голос жінок і лідерство – Україна».
Проєкт

Партнерство заради розвитку жіночого правозахисного руху

Організація
Громадська організація «Територія успіху»
Керівник проєкту
Дуднік Інга
Бюджет
6000,00 грн
 
Посилення жіночого руху шляхом створення мережі регіонального партнерства та реалізації спільних ініціатив.
Проєкт

Сприяння у розвитку жіночого/феміністичного руху в Одеській області

Організація
Громадська організація «Громадський Рух «Віра, Надія, Любов»
Керівник проєкту
Костюк Ольга
Бюджет
6000,00 грн
 
Створення регіональної мережі жіночих/феміністичних організацій задля розвитку жіночого руху в Одеській області.
Проєкт

Посилення спроможності місцевих жіночих організацій Тернопільської області

Організація
Тернопільський міський жіночий клуб "Відродження нації"
Керівник проєкту
Кравець Галина
Бюджет
6000,00 грн
 
Підвищення спроможності існуючих та створення мережі жіночих ОГС у Тернопільській області; консультування та підтримка ініціатив жіночих ОГС, допомога в адаптації проектів до місцевого контексту, підтримка УЖФ в організації заходів. Також планується створення інформаційного ресурсного центру. Проектна діяльність сприятиме популяризації руху за права жінок.
Проєкт

Голос жінок та лідерство на Волині

Організація
Громадська організація «Розвиток Волині»
Керівник проєкту
Колковська Ірина, Ярош Оксана
Бюджет
6000,00 грн
 
Забезпечення максимальної участі жінок і жіночих організацій Волинської області, зокрема, із віддалених районів, в ініціативах Проєкту «Голос жінок та лідерство - Україна», а також надання підтримки волинським жінкам для реалізації їх прав у всіх сферах суспільного життя через створення сталої мережі жінок-лідерок.
Проєкт

Голос жінок і лідерство - Сумщина

Організація
Громадська організація "Інтелект Сумщини"
Керівник проєкту
Савельєва Юлія
Бюджет
6000,00 грн
 
Активізація жінок, молодих дівчат та про-жіночих громадських організацій в межах Сумської області з акцентом на віддалених територіях,та також підвищення потенціалу активісток у просуванні прав жінок та ідей ґендерної рівності.
Проєкт

Діяльність Ліги Толерантності - регіонального партнера в Івано-Франківській області

Організація
Благодійна організація «Благодійний фонд «Ліга толерантності»
Керівник проєкту
Фомічова Юлія
Бюджет
6000,00 грн
 
"Створення інклюзивнихі умов для підтримки жіночих громадських організацій, мереж, коаліцій і платформ в організаційному розвитку через інформування про конкурси і можливості проєкту, консультування, організацію тренінгів, моніторинг, збір інформації і даних, тощо. “Ліга Толерантності” сприятиме забезпеченню доступу та участі жінок і жіночих організацій зі всієї Івано-Франківської області, включно з віддаленими районами."
Проєкт

Голос жінок і лідерство – Україна – Херсонщина

Організація
Херсонський обласний центр «Успішна жінка»
Керівник проєкту
Литвиненко Анжела
Бюджет
6000,00 грн
 
Покращення реалізації прав жінок і дівчат у Херсонській області через сприяння просуванню гендерної рівності та підтримка і посилення жіночого/феміністичного руху.
Проєкт

Голос жінок Полтавщини: партнерство заради змін

Організація
Громадська організація "Бюро гендерних стратегій і бюджетування"
Керівник проєкту
Кульбака Олена
Бюджет
6000,00 грн
 
Забезпечення участі жінок і жіночих організацій Полтавської області у ініціативах проекту «Голос жінок і лідерство – Україна».
Проєкт

Створення ресурсного центру підтримки жіночих організацій Вінниччини

Організація
Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії»
Керівник проєкту
Орлова Христина
Бюджет
6000,00 грн
 
Надання ресурсної підтримки жіночим локальним правозахисним організаціям Вінниччини для підсилення їх організаційних, програмних та адвокаційних спроможностей у просування прав жінок та принципів гендерної рівності через створення та забезпечення діяльності регіонального центру та місцевої мережі.
Проєкт

Створення та об’єднання жіночого руху у Запорізькій області

Організація
Запорізька обласна громадська організація «Об’єднання психологів та психоаналітиків «ВЗАЄМОДІЯ»
Керівник проєкту
Сайтарли Анна
Бюджет
6000,00 грн
 
Проект покликаний налагодити тісну співпрацю між організаціями, ініціативними групами та активістками/тами, які працюють у сфері подолання дискримінації щодо жінок, підтримки вразливих категорій жінок, просування гендерної рівності та формування феміністичних поглядів у Запорізькій області з метою посилення жіночого/феміністичного руху України.
Проєкт

Підтримка жіночих ініціатив НГО/влада/бізнес

Організація
Громадська організація "Гендерний клуб Дніпро"
Керівник проєкту
Мягких Ганна
Бюджет
6000,00 грн
 
Підвищення потенціалу вже існуючої коаліції місцевих жіночих організацій за рахунок співпраці за вектором НГО/влада/бізнес.
Проєкт

Голос жінок і лідерство – Харківська область

Організація
Харківська обласна громадська організація «Харківський обласний гендерний ресурсний центр»
Керівник проєкту
Губіна Світлана
Бюджет
6000,00 грн
 
Підвищення спроможності та суспільно-політичної активності жіночого руху в Харківському регіоні, просування ідей гендерної рівності в усі сфери суспільного життя, зміцнення позиції дівчат і жінок у сучасному українському суспільстві.
Проєкт

Підтримка жіночого руху в Чернігівському регіоні

Організація
Громадська організація «Асоціація демократичного розвитку»
Керівник проєкту
Ніколенко-Баєва Анна
Бюджет
6000,00 грн
 
Посилення жіночого/феміністичного руху в Чернігівському регіоні та впровадження гендерно-чутливих змін, шляхом підтримки та розвитку місцевих жіночих організацій, ініціативних груп та активісток.
Проєкт

Школа жіночого лідерства як інструмент реалізації гендерної політики на Хмельниччині

Організація
Хмельницька обласна громадська організація Подільський центр «Ґендерна рада»
Керівник проєкту
Баєва Тетяна
Бюджет
6000,00 грн
 
Створення потужної мережі громадських організацій, які підтримують феміністичні цінності в Хмельницькій області за сприяння Українського Жіночого Фонду та залучення до всеукраїнського жіночого руху.

Жінки на місцях мобілізуються заради демократії

Проєкт

Організація
ГО «Ла Страда-Україна»
Керівник проєкту
Катерина Черепаха
Бюджет
132500,00 грн
 
систематизувати виклики і загрози та їхні маркери (наративи, меседжі, лінгвістичні сигнали тощо) впровадженню демократичних ґендерних перетворень в України, розробити рекомендації щодо організації медіакампанії на підтримку ґендерної політики в Україні.
Проєкт

Опір ґендерним перетворенням в Україні: дослідження антигендерних рухів та їх наративів

Організація
ГО «Жінки в медіа»
Керівник проєкту
Єлизавета Кузьменко
Бюджет
132500,00 грн
 
Проєктом передбачається збір та систематизація фактів, викликів, загроз з метою розробки рекомендацій щодо підтримки гендерних політик, протидії правому популізму, націоналізму, релігійному фундаменталізму та антифеміністичним активностям в Україні. Команда проєкту опитає активісток та експерток, які стикались з антигендерними угрупуваннями, проаналізує їхні підходи, месіджи, вплив на діяльність організацій/активісток; а також розробить рекомендації щодо організації медіакампанії на підтримку гендерної політики в Україні.