Жителька із Донеччини перетворила хобі із вишивки в прибутковий бізнес завдяки тренінговій програмі жіночого підприємництва

Світлана Завальна, випускниця тренінгової програми проєкту “Економічні можливості для жінок Східної України”

м. Краматорськ, Донецька область

Назва: Майстерня комп’ютерної вишивки “Добрий подаруночок”

Товар: Розробка та виготовлення моделей театральних костюмів, а також вишивки на театральних костюмах нитками, паєтками та шнуром. Вишивка на готових виробах — брендування. Пошиття різноманітної текстильної продукції із вишивкою. Виготовлення унікальних виробів із вишивкою під індивідуальне замовлення.

Результатом участі у проєкті Українського Жіночого Фонду стала власна майстерня комп’ютерної вишивки у Краматорську, яку Світлана наважилась відкрити після багатьох років роздумів та мрій.

 

„Вишивка була моїм хобі, яке переросло в бізнес”, — так визначає Світлана свій шлях до власної справи. Спочатку вона вишивала з готових дизайнів для родичів та друзів. Потім самостійно освоїла спеціальну вишивальну програму, а згодом пройшла спеціалізований навчальний курс з комп’ютерної вишивки у Києві. Бажання опановувати вишивку було обумовлене і творчою професією. До війни Світлана була керівником творчого об’єднання, до складу якого входили Швацька Майстерня та Народний ансамбль сучасного танцю “Верес”, а також Громадська організація “Всесвіт дитинства”. Протягом 20 років разом з колегами займалися розробкою й пошивом театральних костюмів, а також пошивом і брендуванням репетиційної форми. Ідея створення сценічних костюмів із застосуванням комп’ютерної вишивки виникла давно. Але суспільні потрясіння 2014-го стали на заваді, щоб її втілити: Світлана втратила роботу внаслідок закриття підприємства через військові дії у регіоні. Проте після переїзду до Краматорська і пошуків роботи, вирішила повернутись до цієї ідеї, щоб втілити її як приватний підприємиць.

Розробити детальний бізнес-план, прорахувати ризики та переваги, щоб реалізувати задумане, допомогли Світлані тренінги із розвитку бізнес-навичок від Українського Жіночого Фонду, що відбувались на базі Центру підтримки жіночого бізнесу у місті Краматорськ. Сама Світлана так говорить про свою участь у програмі: 

Це чудовий проєкт, який допоміг мені розібратися в собі та зрозуміти з чого і як починати життя спочатку і як розвивати свій бізнес. Тут я отримала таку мотивацію, що навіть сама не очікувала. Дякуючи підтримці Центру в мене немає тривоги і страху, що щось може піти не так”.

Завдяки бізнес-тренінгам Світлана навчилась позиціонувати та просувати власну продукцію, зокрема й із застосування онлайн-інструментів. Що дало результати у вигляді Фейсбук-сторінки “Добрий подаруночок”, де можна ознайомитись з послугами майстерні та замовити готові товари або ж запропонувати власні ідеї, які будуть творчо та якісно втілені майстринею під індивідуальне замовлення.

Головний фокус майстерні — розробка та виготовлення театральних костюмів та оздоблення їх вишивкою нитками, паєтками та шнуром. Окремий напрямок послуг — вишивка на готових виробах, а саме брендування футболок, пайт, бомберів, курток, брюк, головних уборів, гаманців, сумок, рюкзаків, кухонного текстилю, постільної білизни та рушників. Крім того майстерня займається виготовленням і індивідуальних виробів – подушок, торбинок, іграшок, сумок та масок для сну. Під час карантину Світлана почала виробляти захисні маски – для дітей та дорослих, естетичні та зручні, зі спеціальним дротиком для щільного прилягання. Так окрема партія захисних індивідуальних масок була виготовлена на замовлення з Києва. Успішною також була співпраця з іншою випускницею програми — Марією Рогозою, яка замовила у Світлани брендування продукції для своєї туристичної кав’ярні “KOLO Друзів”.

Крім того, що Світлана стала випускницею тренінгової програми, її бізнес-ідею було відібрано до участі у програмі менторської підтримки. Із допомогою команди Центру підтримки жіночого бізнесу, що діє на базі ГО “Українська Асоціація Фрілансерів”, та менторки Тетяни Денщик Світлана змогла підготувати дієвий бізнес-план та швидко пройти всі бюрократичні етапи, пов’язані із реєстрацією підприємницької діяльності. Результат — грант від Програми ООН із відновлення та розбудови миру в розмірі 6,5 тис. євро для покупки промислової вишивальної машини. Така спеціальна техніка дозволяє не лише робити вишивку паєтками та шнуром, що дуже необхідно в театральних виробах, а й суттєво збільшити виробничу потужність.

Менторка Тетяна Денщик переконана, що справа Світлани матиме успіх: “На разі на території реалізації проєкту немає конкурентів рівня якості продукції рівній або вищій нашої учасниці. Світлана тримає високу планку якості своєї продукції, має ексклюзивні елементи, що можуть вивести її на позицію монополіста комп’ютерної вишивки паєтками та шнуром на ринку Донецької та Луганської областей”.

Концепція бізнесу Світлани між іншого спрямована і на створення додаткових робочих місць та підтримку економіки Донецької та Луганської областей в галузі текстильної промисловості та пошиття одягу в цілому. Зараз майстриня є офіційно фізичною особою-підприємцем та за деякий час планує залучати найманих працівників. Також у найближчих планах — подальший розвиток майстерні комп’ютерної вишивки “Добрий подаруночок”, напрацювання клієнтської бази, освоєння нової техніки та вивчення нових програм із комп’ютерної вишивки. У майбутньому Світлана планує створити унікальне підприємство для творчих колективів, проте поки що не розкриває всіх своїх задумів.

Фейсбук-сторінка: https://www.facebook.com/dobropodarynochok