Жителька Луганщини розробила прибутковий артпроєкт завдяки бізнес-тренінгам від Українського Жіночого Фонду

Катерина Макогон, випускниця тренінгової та менторської програм проєкту «Економічні можливості для жінок Східної України»

м. Лисичанськ, Луганська область

Назва: Авторська пересувна виставка моделей тварин «Альтернативний зоопарк»

Товар: виробництво колекційних іграшок, створення м’яких скульптур тварин, продаж авторських викрійок та курсів

Розширення бізнесу та розробка нового арт-проєкту із соціальною складовою стали для Катерини результатом її участі у проєкті Українського Жіночого Фонду.

Катерина — професійна художниця колекційних іграшок та м’яких скульптур тварин, авторка навчальних курсів. Перед тим, як податися на навчальну програму із розвитку бізнес-навичок Українського Жіночого Фонду вона вже мала свою справу, проте прагнула розширити бізнес та вивести його на новий рівень.

Десять років тому жінка працювала у школі, проте низька оплата праці спонукала її шукати альтернативні шляхи реалізації її художнього хисту. Вона спробувала себе у різних напрямках — розпис стін, вітражі, альбоми. Та саме іграшки прийшлися найбільше до душі. Вона одна з перших майстринь, яка почала робити портретні іграшки — портрети домашніх тварин за фотографією. Виготовлення реалістичних моделей тварин за авторськими техніками стали центральним напрямком в її бізнес-концепції, яку вона прагнула удосконалити та розвивати далі.

Під час проходження тренінгів із розвитку бізнес-навичок у Центрі підтримки жіночого підприємництва у місті Сєвєродонецьк у Катерини виникла ідея нового проєкту — пересувна виставка моделей тварин «Альтернативний зоопарк». Мета проєкту — привернути увагу громадськості до питань екології та захисту тварин і створити альтернативу бізнесу «фото з тваринкою» та пересувним зоопаркам. «Люди можуть спокійно насолоджуватись виглядом тварин без знущання над ними» стверджує Катерина. Реалістичні скульптури тварин виконані з штучного хутра за власними викрійками художниці. Усередині моделі мають ляльковий скелет, що дає їм гнучкість. Наприклад, ведмідь може покласти лапу на плече. Загалом, моделі тварин, які виготовляє Катерина, можуть бути влучним декором для торгових центрів, вітрин магазинів, фотозон або фотостудій. Це чудова альтернатива орендуванню живих тварин для фотосесій та гарний спосіб показати своє піклування про довкілля – не використовувати хутро тварин та таксидермію.

На думку випускниці, цей проєкт має стати додатковим, а можливо і основним джерелом прибутку її бізнесу. Завдяки навчанню та індивідуальним консультаціям з фахівцями тренінгової програми Катерина розробила бізнес-модель нового напрямку, змогла виявити слабкі та сильні сторони, ризики та переваги, а також здійснити всі необхідні прорахунки для підготовки бізнес-плану.

Не менш цінним для Катерини виявилось спілкування з іншими учасницями тренінгової програми Українського Жіночого Фонду:

«Мене стимулювали історії жінок. І було цікаво приміряти свої знання на інші бізнеси. Шукати там слабкі місця та переносити це на свою справу. В нас була чудова група!»

Наполегливість Катерини у досягненні поставленої мети допомогли їй продовжити навчання та стати учасницею менторської програми, де вона мала змогу разом із своєю наставницею доопрацювати бізнес-план та чітко визначити необхідні передумови та ресурси для запуску свого творчого проєкту. «Після цього навчання у мене збільшилась впевненість у власних силах, зросла мотивація для розширення свого бізнесу. За допомогою менторки ми вирішили проблему щодо форми оподаткування нового проєкту, прорахували податки та середній чек. Це була дуже суттєва підтримка для мене»,  розповідає випускниця.

Менторка Анастасія Красюк відзначає перспективність бізнес-проєкту своєї підопічної: «Для Катерини менторська програма стала проривом, бо учасниця максимально детально навчилася розуміти тонкощі розрахунків та продумано брати до уваги нюанси бізнесу, враховуючи сезонність та інноваційність ідеї. Реальні переваги її бізнес-моделі включають в себе відсутність конкуренції при наявному попиті та велика кількість існуючих потенціальних площадок для розміщення виставок»Окремо фахівці відзначають соціальну місію, яка лежить в основі бізнесу Катерини та популяризацію гуманного відношення до тварин. Крім того, планується, що частина доходу від відвідування «Альтернативного зоопарку» буде передана як фінансова допомога притулку для тварин Луганщини.

У найближчих планах Катерини — запустити пересувну виставку «Альтернативний зоопарк», створити два нових робочих місця під цей проєкт та виходити на нові ринки України, а згодом і світу.